Velká cena Energotisu, jak byl tento podnik nazván, vedla jesenickým pohořím a svůj start a cíl měla v Koutech nad Desnou.

Pořadatelé připravili na peloton náročnou trať. Účastníci museli mimo jiné absolvovat dvakrát těžké stoupání na Dlouhé Stráně. A jakoby to nestačilo samo o sobě, tak se ještě přidalo špatné počasí, když v průběhu prvního kola začalo drobně pršet a teplota v horních partiích byla 8,5 stupně.

Kategorie A a B, ve kterých byli i oba závodníci SK Prima, startovaly společně. Celý balík čítal dvaatřicet závodníků a již v prvním kopci se začal trhat. Jako první vystoupali ke známé přečerpávací elektrárně poličský František Groulík a Homola z KCK Zlín pronásledovaní tříčlennou skupinou.

V následujícím sjezdu se tato pětice spojila dohromady a pospolu pokračovala na špičce. A byl to právě sjezd, který nakonec rozhodl o konečném pořadí, když Fišnar z Plynotopu Hostinné zvolil v mlze a na mokru riskantní styl a soupeřům ujel. Vyhrál kategorii B před Groulíkem. Ten předčil ve spurtu Cimbálníka z Hulína, vítěze v kategorii A.

Ani v ní však poličské barvy nescházely na stupních vítězů, protože Petr Vlček projel cílem na třetím místě.

(km, rh)