O medailové „zacinkání" se ve Stromovce postarala dorostenka Lada Vondrová hájící barvy Atletiky Polička. Mladá závodnice zaujala už o týden dříve úspěšným vystoupením na mistrovství ve víceboji a nyní svoji formu potvrdila. Její tratí byla osmistovka, kde nejprve postoupila časem 2:20,97 z druhého místa v rozběhu do finále. A v něm dokázala svůj výkon ještě o více než dvě a půl sekundy vylepšit (2:18,44), což znamenalo republikový bronz! Jen dvojice Pavlásková (Frýdek-Místek) – Herzogová (Zlín) byla rychleji v cíli než atletka z Poličky.

Po cenném kovu toužil také litomyšlský běžec Jáchym Kovář, ovšem na svých tratích narazil na velice silné rivaly, kteří ho na stupně vítězů nepustili. Na 3000 metrů juniorů se na start postavila šestnáctka vytrvalců. Závodník Tělovýchovné jednoty Jiskra bojoval v popředí pole a v cíli byl na pěkné páté pozici v čase 8:55,03. Druhý start na šampionátu si Jáchym Kovář připsal na 1500 metrů, kde mu dosažený výkon v hodnotě 4:11,99 stačil v těsném doběhu na sedmé místo. Svými výsledky potvrdil pozici mezi českou juniorskou elitou na středních a dlouhých tratích.

Svitavský atletický oddíl reprezentoval na vrcholné domácí akci junior Jan Štěpánek ve výškařském sektoru. V konkurenci třinácti závodníků mu výkon 188 centimetrů stačil na konečné sedmé místo. Laťka, která byla o čtyři centimetry výše a jejíž překonání by znamenalo boj o medaile, byla třikrát nad síly svitavského atleta.