Novic ze Sádku si v případě zisku šesti bodů mohl také zajistit účast v play off, jenže závěrečný turnaj se mu nepovedl. I tak ale hlavní cíl v podobě záchrany splnil.

Sádek – Nový Bor 0:0

Oba týmy si vytvořily řadu šancí, na straně Sádku jich bylo o poznání více, ale opět střelecky zklamal. Když už jeho hráči trefili branku, byla z toho tyč nebo břevno. Hráči dřeli až do konce, ale nakonec se zrodil málokdy vídaný výsledek. Kdyby tým Nového Boru hrál v této sestavě častěji, jistě by nebojoval o udržení, neboť předváděl dobrou sálovku.

Sádek – Jilemnice 1:2

Branka: Navrátil.

Před zápasem přišla zpráva o vítězství Klatov a tím o konci nadějí na play off. Hráči ji však nedostali, aby alespoň na závěr sezony zvítězili. Herně a na gólové šance byli opět lepší než soupeř, stoprocentní možnosti však kromě té Navrátilovy zase zahazovali a proto odešli poraženi. Za předvedenou hru se ovšem nemuseli stydět.

Sestava FS Sádek: Švanda – Jílek, Škoda, Mička, T. Švec – Navrátil, Nekvinda, Stejskal, O. Petr (Mužík, Češka).

Radek Češka, vedoucí týmu: Celkově jsme obsadili na první pohled až desáté místo, avšak musíme si uvědomit, že hlavním cílem byla záchrana a tu jsme již měli jistou čtyři kola před koncem. Po bídném začátku to čekal málokdo. Dále jsme byli do posledního kola ve hře o play off a to je dle nás také úspěch. Nikdo v týmu neměl s ligou zkušenosti a sami jsme si osahali, že sezona je časově velmi náročná. Jak na cestování, tak na psychiku hráčů a všech kolem. Věcí, které uděláme příští sezonu jinak a musíme se v nich zlepšit, je dost. Pokud budeme pracovat lépe než letos, můžeme se vyhnout záchranářským pracím přinejmenším stejně tak jako v letošním ročníku.

Polička – Větřní 2:4

Branky: V. Král, L. Král.

V utkání proti domácím Polička dobře začala, ale ve druhé půli se dostala pod tlak a sama inkasovala rozhodující góly.

Polička – Prachatice 3:3

Branky: L. Král, Vondra, Lorenc. Poličští sahali po vítězství, vedli 3:2, ale dvě vteřiny před koncem ho ztratili.

Sestava VPS: Dittrich – L. Král, Kovář, Lorenc, V. Král, Hejl, Vondra, Slováček.

František Švec, hrající trenér: Chtěli jsme zkusit vyhrát základní část, což se nám za dobu působení v extralize ještě nepovedlo. Bohužel jsem od nového roku nedělal prakticky nic jiného, než vždy celý týden sháněl sestavu na následující turnaj. Ani jednou jsme nehráli kompletní a je to škoda, protože si myslím, že první místo se dalo uhrát. Nic naplat, čekají nás Prachatice a to je soupeř hratelný, i když podcenit ho nesmíme, v play off se rozdíly mažou. Hrát však budeme doma v sobotu 20. února a chceme pošesté za sebou postoupit na finálový turnaj.

(rh)