Ti se v uplynulém roce prosadili na mezinárodní, republikové i krajské úrovni. Pro nejlepší žáky a dorostence uspořádala v sokolovně slavnostní večer.

Ten začal státní hymnou a průvodního slova se ujal vtipný moderátor Jaroslav Kacálek, který zdárně sekundoval zkušenějším sportovním komentátorům podobných akcí.

Jeho reakce na oceněné nejednou rozesmály početné publikum, které se v sokolovně sešlo. S účastí téměř dvou set lidí pořadatelé nepočítali. O to milejší je zjištění, že se komise dala správnou cestou a že taková akce řadu let chyběla.

V doprovodném programu vystoupili poličští karatisté, při jejichž umění sebeobrany se až tajil dech. Velmi sugestivní a propracované napadení slečen v kimonu bylo právem oceněno bouřlivým potleskem. Představily se také místní sportovní gymnastky. Jejich půvab a ladné pohyby nenechaly nikoho na pochybách, že ta dřina, kterou podstupují v tréninku, slaví úspěchy. Kulturní vložkou a opravdovým zážitkem bylo pěvecké vystoupení finalistky Superstar Karolíny Pavlíkové.

Sportovcům předávali ocenění starosta Jaroslav Martinů, místostarostky Marie Kučerová a Marie Tomanová, hospodář TJ Spartak Polička Bohuslav Chvála a předseda sportovní komise Antonín Kadlec.

V žákovské kategorii bylo oceněno těchto šest mladých úspěšných sportovců: Ondřej Švanda, šachový mistr České republiky dětí do 8 let, jeho oddílový kolega z TJ Štefanydes David Sion, přeborník Pardubického kraje v kategorii do 16 let, atlet Milan Le Viet, dvojnásobný medailista z Olympiády dětí a mládeže, Petr Matouš, který získal první místa na evropských i republikových mistrovstvích ve skate slalomu, tenista Zdeněk Jílek a jeho kolegyně Lucie Jílková.

Mezi dorostenci si pro odměnu přišli Jan Flídr, dobrovolný hasič z SDH Široký Důl, loňský mistr České republiky v požárním sportu a medailista z několika disciplín. Nechyběl ani jeho podobně úspěšný kolega ze stejného sboru Stanislav Paulíček. Mladá atletka Tereza Vytlačilová se v uplynulém roce stala královnou české dorostenecké atletiky, když mimo jiné vybojovala mistrovské tituly v sedmiboji i v hodu oštěpem a reprezentovala také na světovém šampionátu do 17 let. Další atletku Veroniku Dlouhou ověnčilo stříbro z mistrovství ČR ve vrhu koulí, sportovní lezec Michal Štěpánek zase obsazoval místa na stupních vítězů českého poháru na rychlost i obtížnost a medaile sbíral i Vojtěch Valenta ve skate slalomu.

Pořadatelé nezapomněli ani na kolektivy. Mezi žáky na tým přehazované z volejbalového oddílu, hokejbalové mistry republiky mladších žáků, atlety a hokejové krajské přeborníky starších žáků. Mezi dorostem to byli šachisté, kteří si vybojovali postup do české extralize a volejbalové juniorky TJ Spartak. Všem oceněným patří poděkování za dosažené výsledky a vynikající reprezentaci města Poličky na poli sportovním v minulém roce a přání, aby se jim také letos dařilo nejméně tak dobře.

(har, rh)