Polička ji využila stoprocentně, Sádek z poloviny, když i druhý duel měl rozehraný na vítězství, ale závěrečné minuty nezvládl. Alespoň ovšem opustil poslední pozici. Polička se dotáhla na další konkurenty ze špice.

Sádek – Prachatice 6:3

Branky: Petr 3, Stejskal 2, Nekvinda.

Oba soupeři vstoupili do utkání opatrně, přesto se ve 4. minutě ujali favorizovaní hosté vedení, když se trefil nejnebezpečnější hráč Cais. O brzké srovnání na 1:1 se postaral Petr a stejný hráč strhl půl minuty před přestávkou vedení na stranu Sádku – 2:1.

Zkraje druhého poločasu se Strabagu podařilo vyrovnat, ale od té chvíle domácí ožili a začali soupeře přehrávat. Výsledkem byly další góly Petra, Nekvindy a dva Stejskala, které tým Prachatic položily. Zásahu mohlo být ještě více, ale další šance zůstaly nevyužity. O korekci se hostům postaral Škoda mířící do vlastní sítě.

„Přestože jsme v zápase tři góly soupeři takřka darovali, nemuselo nás to mrzet, protože tentokráte se naši střelci činili. A tak jsme si připsali premiérové vítězství v tomto ligovém ročníku,“ oddechl si sádecký vedoucí Radek Češka.

Sádek – Větřní 3:4

Branky: Nekvinda 2, Petr.

Kdo koho sestřelí z posledního místa? To byla hlavní otázka před tímto utkáním. A vypadalo to v prvním poločase, že navrch bude mít Sádek, jelikož jeho hráči navázali na výkon z předešlého zápasu.

Hosty drželi „na distanc“ od své branky a sami udeřili díky Nekvindovi. Ale Bombarďáci mají ve svém středu nejlepšího střelce loňského ME do 21 let Wienharta a ten skóre záhy vyrovnal. Do poločasu ovšem Sádečtí znovu vedli (Petr 2:1).

Ve druhém poločase zvýšil náskok Navrátil po chybě hostujícího obránce a stav 3:1 se zdál být luxusní. Tým Větřní ale, vědom si toho, že už nemá co ztratit, vysunul maximálně napadání a šel do rizika. To se mu málem vymstilo, jenomže dva samostatné úniky domácích (Navrátil, Švec) neskončily podle představ a namísto doražení soupeře přišel trest.

Větřní snížilo, posléze srovnalo a jeho hra byla pro Sádek neřešitelná. Nápor hostů neupadal a dvě minuty před závěrem dokonali zvrat. „Po závaru se míč došoural od protihráče mezi nohami všech a pravděpodobně i přešel celým objemem za brankovou čáru. V tom musíme věřit rozhodčímu. Poté jsme se ještě snažili o vyrovnání, ale soupeř vše ubránil. Sami jsme ho posadili na koně, strach o výsledek udělal své a opět jsme v závěru zkolabovali,“ litoval Češka.

FS Sádek: Slaný – T. Švec, Škoda, Mička, Valta – O. Petr, Navrátil, Nekvinda, Stejskal.

Polička – Prachatice 3:0

Branky: P. Novák, J. Dittrich, Dostál.

V repríze čtvrtfinále z minulého ročníku si domácí pohlídali průběh i výsledek. Jako první se trefil J. Dittrich a Polička pak mohla hrát stylem, který jí je vlastní. Ještě v prvním poločase navýšil vedení favorita Novák.

Po přestávce se přece jenom častěji ke slovu dostávali také hosté, ale soustředěnou obranu a spolehlivého O. Dittricha nepřekonali. Po třetím zásahu Dostála se pouze dohrávalo.

Polička – Větřní 6:3

Branky: V. Král 3, Vondra, J. Dittrich, L. Král.

Druhé vystoupení nezačali Poličští nejlépe, protože v 1. minutě inkasovali. Domácím chvíli trvalo, než se s tím srovnali, ale díky dobře sehraným standardním situacím vývoj otočili. Po přestávce se dvakrát trefili nejlepší střelec družstva V. Král a Novabrik ovládl hrací plochu.

„Měli jsme trošičku obavy z nepříjemných soupeřů i z výkonu pozměněného mužstva. Zahráli jsme ale výborně, plnili taktické pokyny, bylo tam srdíčko i kvalitní individuální výkony,“ sdělil trenér Poličky František Švec. „Zvlášť musím pochválit Petra Nováka, který je motorem týmu, a Vojtěcha Krála, jehož góly nám přinášejí body do tabulky. Jsem rád, že celý kolektiv šlape a na výkonech se zásadně neprojevuje ani často se měnící sestava,“ dodal kouč aktuálně třetího celku extraligové tabulky.

VPS Novabrik Polička: O. Dittrich – J. Dittrich, L. Král, Novák, Vondra – Kučera, V. Král, Dostál, Netolický, Mužík.

Další výsledky – 4. turnaj: Praha – Zlín 3:5 a Stonava 1:0, Klatovy – Stonava 7:3 a Zlín 5:5, Jilemnice – Vamberk 4:0 a Běloves 4:1, Nový Bor – Běloves 1:2 a Vamberk 2:3.

Pořadí: 1. Praha (21), 2. Zlín (19), 3. Stonava (18), 4. Polička (18), 5. Jilemnice (13), 6. Vamberk (12), 7. Běloves (10), 8. Klatovy (8), 9. Prachatice (7), 10. Větřní (5), 11. Sádek (4), 12. Nový Bor (4).