Poličští sálovkáři vybojovali důležité tři body v souboji s Větřním a splnili tak svůj cíl, s nímž se i v oslabeném složení na jih Čech vydali. „Utkání bylo velmi opatrné, z obou stran takticky vedené a s přibývajícím časem bylo zřejmě, že uspěje ten, kdo dá první gól. Povedlo se to nám, když jsme potrestali chybu soupeře v rozehrávce. Ke konci jsme výsledek pojistili střelou přes celé hřiště do prázdné branky, kdy to domácí zkoušeli bez gólmana. Zápas jsme zvládli velmi dobře hlavně do obrany,“ pochvaloval si trenér František Švec.

Povzbuzeni výhrou vyrukovali jeho svěřenci proti silnému Rudolfovu, který aspiruje na nejvyšší pozice v lize. „Řekl bych, že se hrál velmi pěkný futsal, z obou stran férový a pro diváky zajímavý. Soupeř disponuje vysokou individuální kvalitou, na kterou se těžko hledá recept. I když si myslím, že jsme odehráli dobrou partii a nijak výrazně jsme nepropadávali, tak přece jenom se několikrát v každém poločase stalo, že nás domácí hlavně po uvolnění jeden na jednoho přečíslili a uměli tyto situace dotáhnout ke gólovému konci,“ hodnotil Švec. Poličce vyšel závěr poločasu, kdy dvěma trefami otočila vývoj ve svůj prospěch, po změně stran však zaúřadoval exligista Benát a coby nejlepší střelec celostátní soutěže zajistil vítězství pro Rudolfov.

Šakalové z Moravské Třebové po nepovedeném závěru starého roku nezačali podle vlastních představ ani ten nový. Opět vyšli naprázdno, když za 80 odehraných minut na turnaji skórovali pouze jednou a to se potom na bodový zisk pomýšlet nedá. „Stejně jako u turnaje ve Varnsdorfu hodnotím kladně, že se nikomu nic nestalo. Nemuseli jsme řešit až tak fatální problémy se sestavou jako před koncem roku, ale podle výsledků je asi každému jasné, že neprožíváme zrovna to nejlepší období. Hluboce smekám před každým, kdo obětuje osobní život a v neděli v 6 hodin ráno nasedne do auta směr České Budějovice,“ vyjádřil se předseda klubu Petr Matoušek.

Celostátní liga

8. TURNAJ: Bombarďáci Větřní – Šakalí hněv Moravská Třebová 4:0 (2:0). Branky: 3., 13. a 33. Bauer, 34. Vávra. PCO Rudolfov – Šakalí hněv Moravská Třebová 4:1 (1:0). Branky: 20., 27. a 37. Hačka, 30. Pecka – 26. Lexmaul. Bombarďáci Větřní – VPS Stavoblock Polička 0:2 (0:0). Branky: 30. Navrátil, 39. Opina. PCO Rudolfov – VPS Stavoblock Polička 3:2 (1:2). Branky: 18. Pouzar, 25. a 34. Benát – 19. Mazel, 20. Hynek.
Polička: Kubica – T. Švec, Vondra, Navrátil, Kovář, Opina, Hynek, Mazel.
Moravská Třebová: Ehrenberger – Sedláček, Lapčík, Bambušek, Matocha, Lexmaul, Šmerda, Vogel, Trefil.

Další výsledky: Kladno – Chemcomex Praha 1:2, Zlín – Kladno 1:6, Chemcomex Praha – Zlín 3:1.

Pořadí:

1. PCO Rudolfov (14 zápasů, 32 bodů), 2. Chemcomex Praha (14/ 31), 3. Futsal Varnsdorf (12/27), 4. Bombarďáci Větřní (14/20), 5. VPS Stavoblock Polička (12/19), 6. Šakalí hněv Moravská Třebová (12/16), 7. FK Adria Kladno (14/10), 8. Futsal Zlín (12/8), 9. SK SICO SC Jilemnice (12/ 6).

Předposlední dějství dlouhodobého rozpisu CL přivítá tuto sobotu 21. ledna sportovní hala v Mohelnici (18.00). Na domácí Šakaly a VPS Stavoblock tam čeká druhé derby sezony a kromě toho se oba celky střetnou ještě se Zlínem.