Litomyšl – Ústí n. O. B 3:0 (18, 15, 21)

Podprůměrné střetnutí divákům moc volejbalové krásy nenabídlo, což bylo dáno především tím, že předposlední tým tabulky nepřinutil domácí k žádnému vypětí. Ti odehráli zápas více méně na půl plynu, ve všech sadách si bez problémů vypracovali zřetelný náskok a přestože i v jejich hře byla řada chyb, za hodinku si s protihráči podávali ruce.

Litomyšl – Ústí n. O. B 3:0 (15, 23, 21)

Také odveta se vyvíjela podle jasného scénáře, béčko se v prvním setu nezmohlo na odpor. Jednoznačný obraz hry ukolébal i domácí hráče a ti další průběh vypustili, probrali se až za stavu 8:17. Pak zabrali, ztrátu bleskově smazali a v koncovce druhý set zachránili.

Bez potíží pak již dotáhli celé utkání do vítězného konce, když soupeř jakž takž držel přijatelný rozdíl ve skóre, ale na nic dalšího neměl. V litomyšlském dresu dostal příležitost nadějný junior Fila a nezklamal.

Sestava: Kadlec, K. Novotný, R. Novotný, Tuček, Menc, Vodehnal – Jindra, Fila.

„K úplné spokojenosti nám v polovině sezony chybí jedno vítězství v minulém týdnu s Chvaleticemi. Mohli jsme mít na čele náskok, ale kvůli této porážce budeme na jaře tvrdě bojovat o prvenství v soutěži s Hnátnicí a Kerharticemi. Cílem pro nás nicméně zůstává prvenství v přeboru a kvalifikace o druhou ligu, protože kolektiv se dal slušně dohromady,“ sdělil předseda VK Litomyšl Karel Novotný.

Čelo tabulky: 1. Hnátnice 34, 2. Litomyšl 34, 3. Kerhartice 32.