Svitavský prvoligový celek měl sice možnost zasáhnout do poháru až v jeho pozdějších fázích, ale tuto odmítl a v rámci přípravy na blížící se start mistrovské soutěže si zahrál hned úvodní kolo proti papírově slabším soupeřům. Roli jasného favorita ale svěřenci Lubomíra Kocourka ne tak zcela naplnili, když sice z turnaje hraného v Bystřici nad Pernštejnem bezpečně postoupili, jenže nikoli z prvního místa. Měli totiž problémy přehrát Vysoké Mýto a domácímu týmu dokonce podlehli, takže z toho nevyšla lepší než druhé pozice v tabulce.

Výsledky FbK Svitavy v 1. kole: FTC Vysoké Mýto 5:4 (branky: König 2, Prudil, Brýdl, Kolena), ASK Bystřice nad Pernštejnem 1:2 (Říha), FBC Orel Nové Město na Moravě 6:2 (Kal-haus 3, Richter 2, König), FBC Salamandra 8:1 (König 3, Richter 2, Brýdl, Kolena, Klusák).

Pořadí skupiny K: 1. Bystřice nad Pernštejnem (9), 2. Svitavy (9), 3. Vysoké Mýto (7), 4. Nové Město (3), 5. Salamandra (1).

Litomyšlský celek, který bude hrát nově vytvořenou divizi, zamířil k pohárovému turnaji do Třebíče a byla to pro něho vítaná prověrka už proto, že se střetl i se dvěma budoucími soupeři v soutěži. S Dačicemi si dokázal poradit, s domácími Snipery v kvalitním utkání remizoval a pouze vinou horšího skóre obsadil druhé místo. I tak mohl být hrající trenér Ladislav Štancl, který se do Litomyšle vrátil i jako hráč po ročním působení ve Svitavách, s výkony svého mladého a perspektivního mužstva spokojen.

Výsledky FBC Peaksport Litomyšl v 1. kole: TJ Centropen Dačice 6:4 (Pakosta 3, Štancl, Vomočil, O. Beneš), FBC Skuteč 9:2 (Jakubík 4, Pakosta 2, Hubinka, Štancl, Molitoris), Snipers Třebíč 3:3 (Štancl, Pakosta, Vomočil), TJ Spartak Třebíč 8:2 (Pakosta 2, Jakubík 2, Háp, Štancl, Toman, Hubinka).

Pořadí skupiny L: 1. Snipers Třebíč (10), 2. Litomyšl (10), 3. Spartak Třebíč (6), 4. Centropen Dačice (3), 5. Skuteč (0).

Los druhého kola tomu chtěl, že svedl obě okresní družstva proti sobě. Utkání se odehraje dnes v litomyšlské hale a florbalovým fanouškům by mohlo přinést zajímavou podívanou. Jednak jde o derby a takové má náboj pokaždé, na straně FBC Peaksport pak bezesporu bude odhodlání vytáhnout se proti velkému favoritovi. Oba rivalové spolu naposledy sváděli boje ve druhé lize, jenomže od té doby se jejich cesty rozešly do opačných směrů. Jak pro Svitavy, tak pro Litomyšl bude pohárový zápas jedním z posledních testů před vstupem do mistrovských soutěží. První liga startuje již 20. září a divize se přidá hned o týden později.

FBC Peaksport Litomyšl vs. FbK Svitavy

Sobota 6. září v 17:30 - městská sportovní hala Litomyšl