Turnaje se zúčastní 32 nejlepších týmů České republiky a v elitní osmičce budou startovat také hráči TJ Svitavy.

A ne jenom startovat, oni tam budou usilovat o mimořádný výsledek. Vždyť po třech dosud odehraných turnajích jim patří průběžná druhá pozice s minimální ztrátou bodu na vedoucí České Budějovice. To je jediný protivník, kterého Svitavy ještě nedokázaly porazit.

Mladí svitavští volejbalisté tedy mají na dosah umístění mezi nejlepší trojicí, a pokud se jim náročný turnaj vydaří excelentně a budou jim přát všechny okolnosti, mohou bojovat o celkové prvenství.

Na svěřence trenérů Jiřího Kabelky a Marka Meluzína čeká během tří dnů sedm utkání. Zítra od 11 hodin se střetnou s USK Slavia Plzeň a v 15:00 nastoupí proti SKV Brno B. V sobotu postupně poměří svoje síly s TJ Lokomotiva Česká Lípa (9:30), VO Příbram (12:10) a VK DHL Ostrava (14:50). V neděli poté pohárovou pouť zakončí proti Aeru Odolena Voda (10:20) a VK České Budějovice (13:00). Pořadatelé nalosovali pořadí zápasů tak, aby byl závěrečný souboj Svitav a Českých Budějovic opravdovým vrcholem turnaje a celého českého poháru. Nezbývá než doufat, že tomu tak bude.

Před cestou na pohárové finále odehráli svitavští žáci v nekompletní sestavě další duely krajského přeboru. V nich dvakrát hladce porazili Sokol Plotiště nad Labem, ale poprvé po dvou letech si v této soutěži připsali porážku, a to od Slavie Hradec Králové po boji v poměru 1:2. Tento soupeř je předstihl na čele tabulky.