Organizátoři letos přidali na porci pro dospělé běžce, kteří absolvovali dva dvoukilometrové okruhy. Prodloužená trasa přinesla staronového vítěze, když prvenství z minulého ročníku s velkou převahou obhájil Jakub Kolář běžící v barvách atletického oddílu TJ Svitavy v čase 13:59 min. Jako druhý se v cíli objevil Lukáš Marek (4Sports Team) v čase 15:48), na bronzový stupínek se postavil reprezentant AK Moravská Třebová Martin Berka (16:03).

Mezi žernami byla nejrychlejší Karolína Suchánková z Jiskry Litomyšl, přičemž rychleji než ona (17:24) běželo pouze šest mužů. Obhájkyně štěpánského vítězství Adéla Dvořáková (SK8 Polička) se musela spokojit s druhou pozicí v cíli (17:56), třetí doběhla Aneta Rotterová (SKP Duha Lanškroun) v čase 18:50.

Nejstaršího startujícím byl pravidelný účastník běžeckých závodů nejenom na Svitavsku, pětasedmdesátiletý Miroslav Pecháček (Orel Dolní Dobrouč).

Se stejným úsilím jako dospělí bojovaly na svých tratích i děti a pro některé z nich to možná byly první závodní běžecké krůčky v životě.

Pořadateléi děkuji všech partnerům a sponzorům, s jejímž pomocí mohla svitavská vánoční běžecká tradice zdárně pokračovat.