Předposlední díl Kůta mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu hostil Přerov. V jednotlivých kubaturách začalo jít do tuhého a každý bod se náramně počítá. Nejen reprezentanti litomyšlského týmu, ale i další vyslanci východočeského motokrosu se předvedli ve velmi dobrém světle.

MX1: Napínavou přetahovanou trojice bojující o titul Přerov nerozhodl, ale při suverénním počínaní Dušana Drdaje (PP Racing) je zřejmé, že právě tento jezdec udělal podstatný krok k triumfu. „Byl bez konkurence. Nám udělal radost Pavol Repčák. Dařily se mu starty, ve druhé jízdě bral holeshot, v obou rozjížďkách byl třetí a v součtu mu to dalo na druhé místo v přerovském zápolení. V klasifikaci stáhl druhého Krče na dva body, takže před závěrečným závodem v Klukách u Písku je minimálně souboj o titul vicemistra otevřený,“ vyjádřil se spokojený manažer Orion Racing Teamu Petr Kovář. Z jeho stáje se vytáhl i nestárnoucí Petr Bartoš, sáhl si na dno sil a odměnou mu bylo, že poprvé v sezoně dojel v TOP 10. A ještě průběžné pořadí MX1: 1. Drdaj 217, 2. Krč 205, 3. Repčák 203. Bude to bitva jako řemen.

Orion Racing Team v Přerově.Orion Racing Team v Přerově.Zdroj: Radek Lavička

MX2: Slovák Tomáš Kohút (Osička MX Team) nestartoval na úvodním podniku sezony v Dalečíně, ale od té doby neustále vítězí a po Přerovu se probil do čela šampionátu. O osm bodů přeskočil druhého muže závodu i celého seriálu Adama Duška (KRTZ motorsport). Výborně se předvedl Vítězslav Marek (Cermen Racing Team Pardubice). Nedávný vicemistr světa a evropský šampion třídy 85 ccm dokonce útočil ve druhé rundě na „bednu“, nakonec byl v cíli i v celkovém pořadí čtvrtý a zkušenějším rivalům tento ambiciózní mladík ukázal, že s ním budou muset vážně počítat.

Veterán: Petr Bartoš (Orion Racing Team) znovu odrazili veškeré ataky Martina Žeravy (KRTZ motorsport), připsal si zase plný počet 50 bodů a míří tím pádem neochvějně za svým dalším titulem.

85 ccm: O prvenství na přerovském podniku se na trati rvali Martin Červenka (Orion Racing Team) a David Widerwill (Cermen Racing Team Pardubice). Oba zapsali po jedné vyhrané jízdě a jednom druhém místě, druhou opanoval první jmenovaný a bral díky tomu zlatý věnec. Červenka stáhl v klasifikaci šampionátu ztrátu na vedoucího Marka Nováka (JB MX Racing) na pouhých 10 bodů a protože v téhle kategorii zbývají do konce seriálu ještě tři podniky, tak věří, že na vysněný titul může zaútočit. Widerwill se aktuálně posunul na třetí pozici v pořadí MMČR před Stanislava Pojara (ÚAMK Zejax Motoklub Chrudim).

Závěrečný závod Kůta MMČR (s výjimkou kubatury 85 ccm) budou na začátku října hostit Kluky u Písku, kde se nejvýznamnější tuzemský seriál pojede premiérově. „Mladí motokrosaři tamní trať znají, jezdil se tam juniorský mistrák, ale ti starší tam budou závodit poprvé, takže i z tohoto důvodu to bude zajímavé,“ vyhlíží finále sezony manažer Kovář.