Pavol Repčák získal třetí místo v součtu bodovaných jízd kubatury MX1. „V Dalečíně mu to dlouhodobě sedí a zajíždí zde stabilně dobré výsledky,“ byl spokojen manažer Orion Teamu Petr Kovář. Zvítězil výborně jedoucí Jakub Terešák (HT Group Racing Team) před Šimonem Joštem (Osička MX Team).

Ve třídě MX2 dominoval Jan Wagenknecht (HT Group Racing Team). Po zranění se vracející Petr Rathouský z Orionu potěšil sedmou pozicí v cílí první jízdy, ve druhé se propadl vinou poškozené brzdy. „Pořád si musí dávat pozor na operované koleno, ale na motorce už vypadá daleko lépe, věřím, že bude dále zrychlovat,“ pronesl Kovář. Mladík Vítězslav Marek (Cermen Racing Team Pardubice) se pro změnu vytáhl TOP 10 umístěním ve druhé rundě.

Barvy litomyšlského Orionu naprosto opanovaly veteránské kategorie. Petr Bartoš vykročil sebevědomě za dalším titulem a bezpečně vyhrál obě rozjížďky. Slavit mohl také jeho týmový parťák Ivan Černý, který byl nejlepší v samostatném hodnocení motokrosařů nad 50 let.

Den po Dalečíně se závodilo v Holicích, kde se konal dobře obsazený a finančně zajímavě honorovaný Memoriál Michaela Špačka. O prvenství se podělili Martin Krč (Action Racing Team) ve třídě MX2 a v Česku dobře známý Maďar Bence Szvoboda (HTS Team) v kubatuře MX Open, Pavol Repčák byl třetí. Výborný Szvoboda vyhrál i závěrečné superfinále pro nejlepší jezdce obou kategorií, Bartoš se zde senzačně vytáhl na třetí místo a vyjel si příjemných 2000 Euro…

„Petr vyhrál v Dalečíně ve veteránech, což se čekalo, ale potom, když si vzal čistou přilbu, vyměnil tabulku na motorce a vyhlásil jsem ho na bedně, tak už utíkal, protože v MX1 byli jezdci připraveni na startu V podstatě se čekalo na něj, ani si chudák nevychutnal hymnu, která zněla při korunovaci na jeho počest! Druhý den na Memoriálu Michaela Špačka v Holicích nemohl chybět. V superfinále se neskutečně zmačkl, dojel třetí a byl neskutečně šťastný, protože má vyděláno na dovolenou,“ smekl pomyslný klobouk manažer Kovář.