Reprezentant Orion Racing Teamu Litomyšl Petr Bartoš podle očekávání korunoval další mistrovskou sezonu mezi veterány. Tuto kategorii opanoval potřetí v řadě a opět vyhrál všechny bodované jízdy. „K tomu navíc přidal nejlepší výsledek v MX1 v sezoně, když dojel v TOP 10,“ ocenil manažer Petr Kovář borce, který jako jediný ze všech pořád zvládá čtyři soutěžní jízdy za den.

V nejprestižnější třídě MX1 byl před posledním závodem třetí další zástupce litomyšlské stáje Pavol Repčák. Měl v plánu zaútočit na ještě vyšší pozice, ale v Klukách se mu nedařilo optimálně podle představ. „V první rundě špatně odstartoval, šel zezadu a to bylo na trati, kde se jen těžko předjíždělo, složité. Do druhé jízdy odjel daleko lépe, dokonce se pokoušel dostat před vicemistra republiky Krče, brnknul ale o jeho zadní kolo a poroučel se k zemi. Sice motorku zvedl a pokračoval, ale bylo jasné, že mu v celkovém hodnocení šampionátu zůstane bronz. Což je i tak skvělý výsledek, s nímž jsme na začátku sezony určitě nepočítali,“ chválil Kovář. Novým mistrem republiky je po zásluze Dušan Drdaj, jemuž závěr sezony vyšel fantasticky.

Barbora Laňková na trati.
Motokrosová obhajoba. Laňková vynesla v boji o titul nejvyšší trumfy

A to má Orion Racing Team políčeno ještě na jeden titul (k Petru Bartošovi a Barboře Laňkové mezi ženami). Martin Červenka se totiž díky druhé pozici v Klukách posunul do čela seriálu třídy 85 ccm, která má před sebou ještě jednu zastávku v sobotu 8. října v Hradišti u Klatov. V Klukách vyhrál David Widerwill (Cermen Racing Team) a upevnil si pozici na „bedně“ v celkové klasifikaci.

Tuzemská motokrosová sezona vyvrcholí v nedělí 9. října šampionátem družstev v Dalečíně. Barvy Orion Racing Teamu budou hájit Repčák, Bartoš a s nimi slovenský talent Katriňák. „Bez ohledu na výsledky závěrečného víkendu můžeme říci, že sezona pro nás byla velmi úspěšná a budeme mít s našimi fanoušky co oslavovat říká manažer Kovář.

Kůta MMČR v motokrosu 2022

MX1: 1. Drdaj (PP Racing) 260, 2. Krč (Osička MX Team) 249, 3. Repčák (Slov., Orion Racing Team Litomyšl) 234, …11. Bartoš (Orion Racing Team Litomyšl) 115, …13. Mňuk (Mňuk Racing Team Vysoké Mýto 99).
MX2: 1. Kohút (Slov., Osička MX Team) 272, 2. Dušek (KRTZ Motorsport) 254, 3. Venhoda (Q-Racing Team) 217.
Veterán: 1. Bartoš (Orion Racing Team Litomyšl) 300, 2. Žerava (KRTZ motorsport) 262, 3. Votroubek (STR Racing) 209.
Veterán nad 50 let: 1. Skalka (STR Racing) 281, 2. Froněk (BO Motor-Oil Team) 261, 3. Dokoupil (KRTZ motorsport) 220.
85 ccm (před závěrečným závodem): 1. Červenka (Orion Racing Team Litomyšl) 488, 2. Novák (JB MX Racing) 479, 3. Widerwill (Cermen Racing Team Pardubice) 406, …4. Pojar (ÚAMK Zejax Motoklub Chrudim) 374.