Minimálně v krajském přeboru I. třídy mužů to platí stoprocentně, neboť do jeho konce chybí pouze tři kola.

V tom minulém si vedoucí Litomyšl udržela svoji pozici a nejtěsnější náskok jednoho bodu. Lanškroun smetla jistě 3:0 (19, 13, 17) a 3:0 (13, 14, 16).

Ztráty některého z pronásledovatelů se však nedočkala. Hlinsko suverénně porazilo Chrudim a ani svitavští volejbalisté nepřipravili o body druhý Energetik Chvaletice.

Což o to, oba duely byly vyrovnané a domácí svého rivala pořádně potrápili, když většinu setů rozhodly koncovky, jenže favorité z Pardubicka v nich tahali za delší konec. Domácí odešli v obou utkáních po boji poraženi: 1:3 (-24, 20, –23, –18) a 1:3 (24, –22, –15, –22).

Čelo tabulky se tak nezměnilo: 1. Litomyšl (40 bodů), 2. Chvaletice (39), 3. Hlinsko (39).

Tento gordický uzel může rozetnout sobota 11. února, kdy Litomyšlští zamíří do Chvaletic. Dvě výhry by je výrazně přiblížily k přebornickému titulu, jakákoli ztráta by pro ně všechno zkomplikovala.

Nezbývá než věřit, že si hráči z Litomyšle vzpomenou na podzimní vzájemná utkání, v nichž „energetiky“ jasně přehráli po perfektním výkonu.

Je ovšem také nutno znovu připomenout, že do této situace se dostali sami, protože do odvetné části soutěže vstupovali s komfortním náskokem tří vítězství. Zcela nepovedená střetnutí v Hlinsku ale znamenala minimalizaci odstupu a nutnost opět tvrdě bojovat.

V krajském přeboru žen sice do konce chybí o dvě kola více než v případě mužů, ale o prvenství svitavských volejbalistek nikdo soudný nepochybuje.

O víkendu měly nečekané volno, když jejich zápasy s Chvaleticemi jsou odloženy na 11. března, ale v soutěží není, kdo by je mohl ohrozit. I se dvěma duely k dobru vedou tabulku o dva body před USK Pardubice a VK Choceň.

Sokol Dolní Újezd je po šestadvaceti utkáních pátý, k čemuž mu pomohla jedna výhra v předehrávce v Letohradu. O první vítězství se marně snažily ženy VK Litomyšl. Nad jejich síly byl i celek Lanškrouna B: 0:3 (-16, –7, –16) a 0:3 (-18, –17, –17).