TJ Svitavy – Lanškroun 0:3 (–21, –22, –24)

„Hodnocení utkání je stručné – hrály jsme špatně,“ uvedla svitavská trenérka Marcela Sezemská a tím je mnohé řečeno. Ačkoli byl začátek zápasu vyrovnaný, bylo patrné, že domácí celek není v pohodě. „Naše hra byla nepřesná, kupily jsme nevynucené chyby. Pětibodovou šňůru soupeřek jsme sice zlikvidovaly, vyrovnaly na 12:12, držely se až do stavu 19:19, ale koncovka byla už v režii hostů,“ popisuje trenérka.

Ani druhá sada nebyla jiná. Chyby a zmatek v obraně, nedařilo se přesně přijímat servis, stejně špatné byly první míče v poli. „Útočit jsme tak musely převážně z hlavního kůlu a tam už čekal připravený dvojblok, několikrát i trojblok,“ sdělila Sezemská.

„Dohánět bodovou ztrátu jsme začaly pozdě, zdramatizování setu soupeřky nepřipustily.“ Třetí set ukazoval na možnost zvratu, Svitavy dokonce vedly 10:4. „Jenže i tento náskok jsme vlastními chybami promarnily. Nadřely jsme se na každý další bod, přesto bylo skóre vyrovnané až do úplného závěru. Za stavu 24:24 jsme míče v útoku nepoložily a Lanškroun se tak zaslouženě radoval,“ dodala trenérka.

TJ Svitavy – Lanškroun 3:1 (19, –19, 21, 19)

V odvetě z domácích opadlo napětí, hráčky šly do zápasu s odhodláním i s větší koncentrací. V prvním setu vedly od začátku do konce, šestibodová série při podání R. Jelínkové je uklidnila (13:5). Místo toho, aby zlepšení v následujícím setu potvrdily, brzy prohrávaly 0:5.

„A zase dotahování, které nás sráží a ubírá síly. Soupeřky vycítily šanci a set si vzít nenechaly. V posledních dvou sadách jsme ale už měly převahu my a utkání jsme dovedly do vítězného konce. Nevím, jestli nás tentokrát vítězství stálo více fyzických nebo psychických sil. Důležité však je, že jsme se po prvním prohraném zápase sebraly a získaly veledůležité body,“ hodnotila Marcela Sezemská. V sobotu hrají Svitavy v Křenovicích.

Sestava: K. Sezemská, Jelínková, H. Pachovská, Odvárková, K. Bláhová, O. Pachovská, libero J. Bláhová – L. Šimková, M. Brůžičková.

(ms, rh)