Jejich závod nese, nikoli překvapivě, název Ocelácký triatlon (0,5 km plavání – 20 km cyklistika – 5 k běh) a má přídomek „s úsměvem“, to proto, aby podtrhl přátelskou a pohodovou atmosféru, která ho ve Vrbicích u Bohumína tradičně doprovází.

Na start dorazil také Pavel Pešek, závodník SBR TRI Teamu Litomyšl, a protože byl v pozici obhájce výhry, nemohl mít jiné než vysoké ambice.

„Svoji účast jsem potvrdil několik měsíců předem a moc se na ni těšil. Můžu říct, že Ocelácký triatlon pro mě začíná být srdeční záležitostí, a to hlavně díky skvělému pořadatelskému týmu pod vedením Libor Pavelka,“ chválil organizátory Pavel Pešek.

Startovní výstřel zazněl v pravé poledne a do závodu se vydalo 160 triatlonistů. „Vyhnul jsem se zbytečným kopancům v úvodu, potom jsem ustálil svoje tempo a z vody vylezl okolo patnáctého místa s minutovou ztrátou na čelo. Na kole jsem celkem snadno dojel druhou skupinku a na dohled měl i špici. Spolupracoval jsem s Lumírem Hlaváčem, pěkně jsme se střídali, dovezli pár dalších závodníků do vedoucí skupiny, ale pár pokusů o její roztrhání bylo marných,“ popsal Pešek.

Běh se proměnil v jasnou záležitost litomyšlského triatlonisty, nikomu z konkurentů nedal naději. „Zvolil jsem taktiku rychlého prvního kilometru, což mě postupně osamostatnilo na čele závodu. V dalším průběhu jsme se raději trochu krotil nicméně náskok jsem si hlídal a ten i tak rostl,“ byl spokojen Pešek, který po necelé hodině jako první protnul cílovou pásku a obhájil triumf na Oceláckém triatlonu.

Vítězný čas měl hodnotu 57:20,56 min., bezmála o čtyřicet sekund později dorazil docíle druhý Václav Škoda (Titan Trilife), třetí místo obsadil německý závodník Kai Witzlack-Makarevich. Pavla Peška čekají nyní další prestižní závody (mimo jiné Říčkovský golem, ORKA triatlon), vrcholem jeho sportovního roku bude start na slovenském Ironmanovi.