O posledním srpnovém víkendu odehráli úvodní ostré zápasy nového ročníku a v září jim sezona odstartuje naplno – jak pohárová, tak rovněž ligová.

Turnaj 1. kola českého poháru v domácí hale Na Střelnici proti soupeřům z Moravy, kteří papírově neměli dosahovat svitavských kvalit, byl vítanou prověrkou sil. Dle předpokladů neměli mít domácí vážnější problémy s postupem do dalších bojů a svoji úlohu jednoznačně zvládli.

Trenér Filip Tomanec, který vedl letní přípravu a taktovky se chopil i v poháru, mohl být spokojen už po prvním zápase proti Slavkovu. Ačkoli soupeř stačil vyrovnat na 1:1, tak měl svitavský FBK hru pod kontrolou a brankami Vomočila, Holase, Komůrky a Brýdla vykročil vítězně.

Druhý zápas s Prostějovem, to byla gólová smršť (8:0, stříleli Musil a Hermany 2, Vomočil, Richter, Říha, Blažejovský). Jen o gól méně nasázely Svitavy Štajgrům z Ostravy. Skóre 7:0 gólově zařídili Blažejovský (2), Hermany, Vomočil, Klusák, Holas a kapitán Komůrka. Na závěr přišel duel s RH Piving Ostrava a výhra 7:3, když skórovali Prudil (2), Sláma, Blažejovský, Musil, Komůrka a nová posila z FBC Peaksport Litomyšl M. Joch.

„Čtyři pohárové zápasy naznačily mnoho pro pokračování sezony. Skóre 29:4 ukazuje na defenzivní i ofenzivní kvality týmu. Hráči jsou také díky Filipu Tomancovi velice dobře připraveni po kondiční stránce, což je velmi důležité, neboť A tým teď čeká florbalový maraton,“ řekl k turnaji vedoucí týmu Marek Vomočil.

Včera zamířil nejlepší florbalový tým našeho regionu do Německa na Floorball Festival v Kolíně nad Rýnem, kde bude jediným zástupcem České republiky. Pro Svitavy to je první mezinárodní zkušenost.

Hned o týden později (12. – 13. září) na Svitavské čekají silní soupeři v 2. kole Poháru ČFbU a 19. září již odehrají první dvě kola ve 2. lize divizi III proti Jihlavě a Táboru.

(lb, rh)