Opravdu náročná zkouška je ovšem čeká v sobotu večer, kdy se na palubovce sportovní haly Na Střelnici představí celek z České Lípy, aktuální lídr prvoligové tabulky, který dva ze čtyř dosavadních soupeřů vyprovodil s dvouciferným přídělem (Pelhřimov a Kopřivnici).

Bylo to ovšem vždy doma, venku měl daleko větší starosti a v Ústí nad Labem dokonce vyhrál až po samostatných nájezdech. Ve Svitavách je ale velkým favoritem, o tom není pochyb.

Domácí celek odehrál v týdnu pohárový duel proti Pelhřimovu, tedy svému neoblíbenému soupeři, jemuž před časem podlehl i v první lize. Ani tentokrát nedopadli Svitavští lépe, když po nepovedené první třetině (1:4) postupně stahovali manko, ale nakonec prohráli 5:6.

Nutno ale dodat, že se s porážkou domácí florbalisté vyrovnali bez velkých slz, neboť poněkud nelogický pohárový systém by je v dalším kole poslal ve všední den do Českých Budějovic a do Brna, což by bylo v amatérských podmínkách těžko řešitelné. Nyní se tedy už nic podobného řešit nemusí.

Řešit se však musí zdravotním stav kádru, který není po tvrdém zápase v Paskově dobrý. Kromě již avizovaných Doseděla a Königa nenastoupí proti České Lípě ani Macků s Musilem. Pozitivem naopak je příchod pardubického útočníka Tomáše Dleska, jenž naskočil už do zmíněného pohárového zápasu a okamžitě zaujal dvěma góly a jednou asistencí.

Ještě jednou zpět k České Lípě. Tamní oddíl má celkem nevídaných osmnáct družstev od dospělých až po přípravky. Jeho ústřední postavou je Štěpán Slaný, reprezentant, na kterého si Svitavští budou muset dát velký pozor, pokud chtějí uspět. Ale nejen na něho, Česká Lípa dala ve čtyřech utkáních třicet gólů a má dva muže v elitní desítce kanadského bodování.

Utkání FbK Svitavy – FBC Brzdy CZ Česká Lípa začíná v hale Na Střelnici v sobotu v 19:30. Bude tedy následovat krátce po duelu Mattoni NBL.

(vom, rh)