Pro domácí to byl doslova existenční zápas, protože jedině vítězství jim mohlo zachovat šanci na play off. A to bylo na tempu hry od začátku znát.

FBC Vikings Kopřivnice – FbK Svitavy 4:5 (1:2, 1:1, 2:2)

Branky: 7. Soukal, 26. Baďura, 49. Sladkovský, 59. Opatřil – 8. a 18. Štancl, 33. Šmarda, 41. Muselík, 52. König. Rozhodčí: Sýkora – Tkáč. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 95. Střely: 28:25.

FbK Svitavy: Skácelík – Říha, Prudil, Štancl, Šmarda, Macků – Petráž, Junek, Brýdl, König, Richter, Doseděl, Muselík, Kolena, Nejedlý, Hnát, Klusák.

Domácí vletěli do první třetiny jako tornádo a hosté  sotva odráželi jeden útok za druhým. Nebylo tedy vůbec k podivení, když v 7. minutě domácí Soukal otevřel skóre utkání – 1:0.

Hned vzápětí se ale při ojedinělém ofenzivním výpadu trefil  Štancl a bylo srovnáno. Svitavy se začaly dostávat více do zápasu a byl to opět skvěle hrající Štancl, kdo krátce před odchodem do šaten dokázal překonat brankáře Pinďáka a poslal svůj tým do vedení – 1:2.

V prostřední části Kopřivnice nejdříve vyrovnala akcí Baďury s Krestou, ale následně se po Štanclově nahrávce prosadil střelou z dálky čerstvě „ošerpovaný" maturant Šmarda – 2:3. Domácí pokračovali v tlaku, solidně bránící hosté podpoření  opět výborným Skácelíkem jim ovšem vyrovnání nedovolili.

Hned v úvodu závěrečné části překvapil kopřivnického gólmana v dobré formě hrající Muselík a Svitavy rázem vedly rozdílem dvou branek (2:4). Jenže Kopřivnice nechtěla dát v kritickém střetnutí vůbec nic zadarmo a to dokázal v 50. minutě Sladkovský, jenž střelou pod břevno vrátil domácí do hry.
To se však pranic nepozdávalo Königovi, který dvě minuty nato neuvěřitelně trefeným míčkem ze vzduchu zavěsil pod víko na 3:5. Čtyři minuty před závěrem nezbylo domácím nic jiného než zkusit hru v šesti a vyplatilo se. Svitavským se sice podařilo zablokovat křížnou nahrávku, ale odražený míček nekompromisně uklidil za Skácelíka Opatřil a bylo zaděláno na pořádné infarktové drama.

Svitavy však prokázaly velké srdce a obrovskou obětavostí příznivé skóre 5:4 v napínavém závěru ubránily. Výhrou v tomto měření sil  učinily dost možná ten nejdůležitější krok směrem k účasti v play-off ve své premiérové sezóně v první lize. Se ziskem šestadvaceti bodů na kontě se dělí o sedmé a osmé místo s Rožnovem a na další pronásledovatelé mají velice příjemný odstup (na FBC Start 98 devět a na Kopřivnici jedenáct bodů). Do konce přitom scházejí jen čtyři kola.

A navíc, svitavští florbalisté mají na rozdíl od svých největších konkurentů příznivý los, když hrají třikrát doma v hale Na Střelnici. Již tuto sobotu 1. února  od 16 hodin  mohou postup do vyřazovací fáze (a také jistotu setrvání v první lize i pro příští sezonu) definitivně potvrdit. Jejich soupeřem bude desátý Spartak Pelhřimov a na tento tým si musí dát bedlivý pozor. Mají s ním totiž negativní bilanci, když v posledních šesti vzájemných střetnutích ho zdolali jen jednou. Svitavští diváci tudíž mohou v sobotu očekávat parádní florbalovou bitvu o účast v play off.

1. liga muži – další výsledky 18. kola: Královské Vinohrady – FBC Start 98 11:4, Pelhřimov – Česká Lípa 4:6, Litvínov – Hattrick Brno 7:6, Ústí nad Labem – Paskov 11:4, Rožnov pod Radhoštěm – Znojmo 8:3.