II. NHbL MUŽI: 1. HBC Svitavy – HBC Chlumec nad Cidl. 3:2 (1:1, 0:0, 2:1). Branky: Kučera, Hejátko, Nespěšný – Folkl, Marek. Vyloučení 6:8, využití: 1:0. Diváků: 100. Po sobotní porážce v České Třebové 2:6 se Svitavští rozkoukávali i v první třetině doma v Lačnově. Aktivnější Chlumec šel do vedení, domácí tým začal hrát až před přestávkou, ovšem stačilo mu to k vyrovnání pěknou střelou Kučery od modré. Ve druhé části gól nepadl, jiskřit se začalo v poslední třetině. V přesilovce poslal nejprve Svitavy do vedení Hejátko, aby ve vypjatém konci hosté srovnali, ale Nespěšného bomba je srazila do kolen a zajistila domácím nesmírně cenné body.

Sestava 1. HBC Svitavy: Peterka, Janco – Šmehlík, Mifek, Sterenčák, Nespěšný, Bohatý, Kučera, Dobeš, Musil, Hejátko, Šauer, Hrnčíř, Kuda, Petr.
„Cíl pro jarní část sezony je samozřejmě jasný – postup do play off. I proto jsme doplnili kádr o některé zkušené hráče, vypadá to, že se tento tah povedl. Kluci stmelili kolektiv, v kabině to správně vře a je cítit týmového ducha,“ pochvaluje si trenér 1. HBC Libor Sedlák.

Druhý okresní zástupce v soutěži Kometa Polička má za sebou velice vydařený víkend. Nejprve v přímém duelu o třetí místo v tabulce porazila po boji na domácí půdě béčko extraligového Hradce Králové 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) a získané sebevědomí poté přetavila v drtivou kanonádu s posledními Prachovicemi v poměru 11:1 (4:0, 1:1, 6:0). Kometa je třetí a bude bojovat o co nejlepší výchozí pozici pro čtvrtfinále, zato Svitavy, byť jsou nyní v lepší situaci, než byli na podzim, budou muset ještě zabrat. Jeden z klíčových duelů sezony je čeká v sobotu, kdy coby osmý celek aktuálního pořadí nastoupí na půdě devátého Svítkova.

MČR STARŠÍ ŽÁCI: Holcim Prachovice – 1. HBC Svitavy 2:6 (0:3, 2:1, 0:2) a 1:10 (0:5, 1:2, 0:3). Branky: Boháček 6, Tocháček 4, Hejtmánek 3, Novotný, Mašláň a Tobiáš 1. Novopečení lídři tabulky zvládli úspěšně další utkání. Kromě bodů si však domů odvezli i tři zraněné borce. „Musím kritizovat práci rozhodčích, protože těch zákroků na naše hráče, které nebyly potrestány, bylo příliš. Nelíbil se mi jejich přístup, kdy přehlíželi fauly jako krosček, úder na hlavu, napadení či vražení na mantinel. Mám strach, aby někdo z kluků neskončil v nemocnici,“ říká kouč Jiří Tesař. Hráli: Buben – Tesař, Mašláň, D. Reichel, Tocháček, Abrla, Tobiáš, Kříž, Hejtmánek, Dvořák, Boháček, Novotný, Poul, Hemerka, Kašpar, M. Reichel, Novák.

MČR MLADŠÍ ŽÁCI: Holcim Prachovice – Kometa Polička 0:9 a 0:7. Dvě jednoznačná vítězství znamenají i pro mladší žáky potvrzení jejich vedoucího umístění. (mo, rh, te)