Více než čtvrtstoletí se v obci pod Cimburkem scházejí vždy na Velikonoce vyznavači královské hry, aby zde v přátelské atmosféře sehráli oblíbený turnaj v bleskovém šachu. Letošek nebyl výjimkou a sál kulturního domu zaplnilo na 26. ročníku 96 šachistů všech věkových i výkonnostních úrovní ze třiatřiceti oddílů z Čech i Moravy.

„Podruhé se náš turnaj hrál švýcarským systémem na 16 kol. Měl již tradičně velmi silné obsazení, vždyť zde hrálo 27 hráčů s hodnocením ELO nad 2000, jeden mezinárodní mistr, tři šachisté s hodnocením FM a další dvě desítky s ELO koeficientem nad 1800,“ sdělil ředitel turnaje Miloš Izák.

„Stupně vítězů“ přesně kopírovaly pořadí tria nejlepších z minulého roku. S převahou zvítězil Vojtěch Plát, šestnáctiletý šachista původem z Moravské Třebové, nyní hrající v extralize za Třinec. „Svoje prvenství z loňska obhájil zcela suverénně, když v celém turnaji ztratil pouze půl bodu za jedinou remízu. Všechny další partie vyhrál a přemožitele u nás nenašel,“ oceňuje Izák kvality trnáveckého vítěze.
Také na druhé pozici skončil rodák ze Svitavska. Martin Červený z Pomezí hraje domácí extraligu za Polabiny. I třetí místo bylo stejné jako v roce 2009, uhrál ho pětinásobný vítěz velikonočního turnaje Marian Sabol z Vysokého Mýta.

Nejlepším zástupcem regionálních klubů byl na 15. pozici Oldřich Kastner z Poličky. „Nejúspěšnějším hráčem z pořádajícího klubu byl Michal Burian. Jeho 40. příčka není v tak dobré konkurenci rozhodně špatná,“ řekl Miloš Izák. Zároveň poděkoval všem 56 sponzorům a obci Městečko Trnávka, díky nimž se 26. ročník mohl zdárně uskutečnit.

Konečné pořadí: 1. Plát (TŽ Třinec) 15,5 b., 2. Červený (ŠK Polabiny) 14, 3. Sabol (ŠK Vysoké Mýto) 12, 4. Růžička (TŽ Třinec) 11,5, 5. Cagašík (Spartak Přerov) 11,5, 6. Pokorný (TJ Lanškroun) 10,5, 7. Švancara (Garde Olomouc) 10,7, 8. Volf (Jiskra Ústí nad Orl.) 10.
Nejlepší hráči ze Svitavska: 15. O. Kastner (Polička) 9,5, 16. Pekař (Litomyšl) 9,5, 21. O. Lorenc (Polička) 9,5, 26. Sojma (Mor. Třebová) 9, 31. A. Zeman (Polička) 8,5, 40. Burian (Městečko Trnávka) 8,5.