Velká cena Prahy přilákala na start neuvěřitelných 51 dvojic.Výborným výsledkem reprezentovala litomyšlskou Stáj Manon mladá jezdkyně Petra Skřivanová s Odysseou.

Dvojice se nejprve představila v parkuru stupně S, kde po čistém základním kole chybovala nešťastně na poslední překážce v rozeskakování.

Poté už na Petru a Odysseu čekal start v extraligové hlavní soutěži. Petra Skřivanová se postavila na start velké ceny ve své jezdecké kariéře teprve podruhé a stejně jako při svém prvním startu zopakovala klidný parkur bez trestných bodů.

Ve finále po menší kolizi s květinovou výzdobou na kolbišti se jim nepovedl nájezd do dvojskoku a následně chybovaly, přesto se Petra postavila při dekorování po boku těch nejlepších. Osmé místo v Praze je velmi pozitivním vykročením do nové sezony.

Jiří Skřivan dokončil svůj základní parkur v sedle Kallisto s jednou chybou, s Mercedes shodil dvě překážky.

Dobrou formu potvrdila také Mirka Skřivanová s Afroditou v parkuru stupně S (130 cm). Po čistém základním kole se dopustily jenom jediné lehké chyby v rozeskakování a obsadily dvacátou příčku.

Velká cena Prahy 2010 – 1. kolo ČSP: 1. Ludvík Jandourek – Casio Karsit (Stáj Karsit), 2. Aleš Opatrný – Caruso (JS Opatrný Hořovice), 3. Jiří Papoušek – Help (JK Všetice), 8. Petra Skřivanová – Odyssea (Stáj Manon Litomyšl).

(sk, rh)