Medaile se rozdávaly v kategoriích družstva, mladí jezdci, ženy a senioři.

Vyjma družstev probíhaly soutěže tříkolově s nedělním finále. Mezi mladými jezdci nastupovala do závěrečného kola jako poslední Petra Skřivanová v sedle Odyssey za Stáj Manon. Vzhledem k obtížnosti parkuru a chybám předchozích jezdců Petra věděla, že se může dopustit až dvou chyb a stejně by jí titul mistryně neunikl. Dvojice však po skvělé jízdě nenechala nic náhodě a jako jediná dokončila všechna tři kola bezchybně. Po zásluze a s náskokem tří chyb jí tak patřilo při premiérové účasti v kategorii mladých jezdců první místo s titulem Mistr ČR.

O další příčky se utkali tři jezdci v rozeskakování. Stříbro vybojoval Matěj Kotalík s Clasic Way, bronz brala Michaela Krulichová s Lorettou. I mezi ženami se jezdkyně musely o stříbro a bronz rozeskakovat, pouze mistryně byla po třech kolech jasná. Stejně jako Petra dokázala zajet všechna tři kola bezchybně jen Petra Charvátová s Vigorou 1.

V hlavní kategorii seniorů bylo napětí největší, když se dva jezdci rozeskakovali o zlato. Soutěž je již několik let vypsaná pro seniory, neboť ze stran některých žen byl také zájem o start v této těžší soutěži. Letos jediná žena mezi muži Zuzana Zelinková bojovala o zlato s jezdcem původově z Polska Lukaszem Kozou. Ten byl nakonec v rozeskakování s koněm Eibisch II úspěšnější a stal se tak úřadujícím mistrem pro rok 2010. Za stáj Manon úspěšně reprezentoval i Jiří Skřivan (na snímku). Tomu v seniorské kategorii jen těsně uniklo medailové místo a s koněm Kallisto dokončil na čtvrté příčce. V družstvech zvítězili Západočeši.

(skri)