Váš sedmnáctiletý talent měl v Petrovicích velké problémy. O co šlo?
Bohužel si poranil koleno a ve druhé rozjížďce musel předčasně do depa. Škoda, ze třetího místa se propadl na páté, navíc rovněž vede juniorský šampionát, snad bude brzy v pořádku.


Petr Bartoš zůstává díky druhému místu ve hře o příčku nejvyšší mezi „openy“ a to je důležitá zpráva…
Jsme rádi za stříbrnou pozici, ta mu zachovala reálné šance poprat se ve dvou zbývajících podnicích o titul. Na Žeravu tentokrát neměl, ten byl v obou jízdách suverénní.


Jaké dáváte svému svěřenci naděje, že bude na konci sezony v Kramolíně u Nepomuku slavit primát?
Petr současně vede mistrovství Evropy třídy Open, kde má na 90 procent jistý titul. Dává si tedy pozor, aby se nezranil a „Evropu“ dotáhl do úspěšného konce. O víkendu jede do Polska, nebude ani na Orion Cupu, a pokud by se mu podařilo zajistit si s předstihem evropské prvenství, bude se moci už naplno soustředit na domácí šampionát. A tam se ještě může stát cokoli, vždyť Žerava má sezonu hodně nevyrovnanou, může přijít pád některého ze soupeřů, situace se může změnit během jediné jízdy. Petrovice ukázaly, že Petr má dobrou formu, určitě se nevzdá předčasně.


Kromě domácího a evropského mistrovství čekají v srpnu na Bartoše také reprezentační povinnosti.
Ano a nejen jeho. Jsme velmi hrdí, že pro závod mistrovství světa v Lokti nad Ohří má náš tým dva reprezentanty, kromě Bartoše i Romančíka. O nominaci se rozhodovalo po minulém klání v Šumperku a oba závodníci se vešli na místa určená českým motokrosařům.


Vy sám jste ve veteránské třídě tentokrát nestačil na Heinricha, ale manko na první místo je minimální.

Jsem rád za dvě druhá místa, od Šumperka jsem prakticky nejezdil. Hlavní je se nezranit, teď jsem měl jednu ošklivou situaci, kdy jsem málem skončil v nemocnici, naštěstí to dobře dopadlo. Rád bych se porval o titul, Holice a Kramolín jsou domácí tratě, tam si věřím. Po Orion Cupu se do toho chci naplno obout.


A propos Orion Cup. Na koho se mohou diváci v Benátkách těšit?
Jak už jsem řekl, chybět bude Bartoš a také Žerava, jenž startuje v Chile na mistrovství světa MX3. Jinak se představí všichni závodníci z naší špičky, přijedou borci z Holandska, Rakouska a Slovenska. I sobotní show na autodromu ve Vysokém Mýtě s řadou atrakcí bude stát za to, už jsem zdravě nervózní. (rh)