Sponzoři se našli, a tudíž nezůstalo jenom u řecké mise. Kickboxer PETR GREGOR, jenž startuje za klub Arena Vysočina, se po zisku dvou medailí z řeckého šampionátu vrátil z červencového mistrovství světa profesionálního kickboxu federace ISKA v americkém Orlandu se stříbrem. Z našlapané kategorie Masters od 35 do 40 let přijel do Poličky jako vicemistr světa v plném kontaktu.

V Orlandu přitom startovalo přibližně tři tisíce závodníků. „Letošní zápasnické medaile jsou pro mě hrozně cenné. Stavím je ve své kariéře na úplný vrchol," říká Gregor, který si předtím z Řecka považuje hlavně stříbra v plném kontaktu v disciplíně čínský box koshiki.

Ještě v červnu jste vaší americké cestě moc nevěřil. Nakonec se ale sponzoři našli?

Co k tomu říct. V našem sportu jste odkázáni na finanční pomoc. Chtěl bych proto poděkovat všem sponzorům, kamarádům a rodině za podporu, díky níž jsem se mohl do Orlanda vydat.

Letošní sezona je pro vás osobně veleúspěšná. Co vás v ní nejvíce potěšilo?

S mými výsledky jsem nadmíru spokojen. Dlouhodobě se však věnuji i trénování dětí, a proto mi udělal největší radost můj bývalý žák Matěj Peňáz z Věcova u Jimramova, který u mě začínal trénovat se svým tátou v Jimramově. Jeho sportovní výsledky mě mile potěšily. Matěj je několikanásobným mistrem republiky a letos v květnu vyhrál světový pohár v juniorské disciplíně K-1. Upřímně musím říct, že Matěj v minulosti patřil k průměru, nečekal bych, že to na rozdíl od mnohem talentovanějších lidí, kteří toho nechali, nebo skončili v zapomnění, dotáhne takhle daleko. Vypracoval se jen svou pílí a zaujetím pro náš sport. Chtěl bych mu popřát hodně štěstí a ať zůstane stejně skromným klukem, jakým je doposud.

Sledujete kromě Matěje i vaše další svěřence, kteří u tohoto sportu vydrželi?

Dlouhodobě jen dvojnásobnou mistryni světa z Bystrého u Poličky Ivanu Hanzlovou Plchovou, bývalou jimramovskou juniorskou mistryni republiky Báru Konvalinkovou a teď Matěje Peňáze s jeho otcem Josefem, který se také věnuje trenérství.

Vraťme se ale zpátky k vám. Už spřádáte plány na příští rok?

Během příštího roku definitivně ukončím kariéru. Než se tak stane, měl bych se zúčastnit, pokud seženu finance, dalšího mistrovství světa v Řecku i šampionátu US Open v Orlandu. Nově bych se měl představit na šampionátu v Dubaji. Poslední zemí, kam bych se měl podívat jako aktivní kickboxer, je Japonsko. Rád bych si také splnil sen v podobě startu na mistrovství v thajském boxu v Thajsku.

To je opravdu pestrý výčet na závěr kariéry!

Všech těch pět akcí beru v tuto chvíli s rezervou, protože bude samozřejmě záležet na mém zdraví a penězích, které se mi podaří sehnat. Alespoň na polovinu zmíněných soutěží bych se však chtěl podívat, zejména pak do Thajska.

Už máte v hlavě, čemu se budete věnovat, až skončí vaše sportovní kariéra v ringu?

Hrozně se mi začaly líbit formy na hudbu. Jde o čisté techniky rukou nebo nohou před komisí. Chtěl bych se těmto sestavám začít plně věnovat. Čas si najdu i na rybaření a další koníčky, které šly doposud logicky stranou.