Protože jihovýchod Evropy zasáhly trvalé deště, stav tratí tomu odpovídá. A bahno Martinu Michkovi ani Petru Bartošovi nesedí.

Michek nastoupil v řeckém Megalopolisu do mistrovství světa ve třídě MX3. Po třetím místě v kvalifikaci se těšil na hlavní závod, ale nepatří mezi „bahňáky“. „Po několika pádech si zlomil přední blatník a z páté pozice tak klesl na konečnou devátou,“ komentoval manažer Petr Kovář. Druhou jízdu nakonec pořadatelé museli pro nepřízeň počasí zrušit.

„Tady na jihovýchodě Evropy panuje dlouhodobě špatné počasí. I celý italský mistrák jsem jel v podstatě na blátě. Doufám, že se podmínky zlepší,“ sdělil motokrosař, jehož plány míří podstatně výše.

Suverénem řecké premiéry byl švýcarský závodník Julien Bill, druhý dojel překvapivě Rus Paršin a třetí Ital Maddi. Další český borec Martin Žerava obsadil desáté místo. O příštím víkendu pokračuje MS MX3 v bulharském Troyanu.

Druhý zástupce Orionu Litomyšl – RS Petrol Teamu Petr Bartoš závodil na těžké trati v rumunském Zarnesti na druhém podniku mistrovství Evropy třídy Open. Vybojoval tam v obou jízdách stříbro.

„Mákl si zejména ve druhé rozjížďce, když mu po startu spadl pod kola soupeř a musel čelo dohánět skoro z posledního místa. Dokázal to, když dojel pouze za výborně jedoucím Rusem Tyleckim,“ uvedl manažer Kovář. Stejné pořadí je i v klasifikaci ME. V Zarnesti se prosadili i další Češi, nejlépe z nich David Čadek. „Stejně jako Martin se těším na suchou tvrdou trať, kde chci na Tyleckého zaútočit,“ netají se bojovník Petr Bartoš.

(rh, red)