I když tento seriál stál mimo hlavní zájem Orionu Litomyšl – RS Petrol Teamu, který se soustředil zejména na světový šampionát MX3 a domácí mistrovství pod Autoklubem ČR, připsal si v něm další medailový úspěch.

Stalo se tak zásluhou Petra Bartoše, který ke stříbru v seriálu Autoklubu ČR přidal v konkurenčním měření sil celkový bronzový post v kubatuře MX3.

Závěrečný závod v Třemošnici poznamenala nepřízeň počasí a mlha, který donutila pořadatele zkrátit druhou jízdu.

Králem Inter mistrovství ČR se stal s jasnou převahou francouzský jezdec Florent Richier na Kawasaki. Ten do Třemošnice přijel se suverénním náskokem, který si po prvním a druhém místě v rozjížďkách v klidu pohlídal.

Stříbro si vybojoval Martin Žerava (Honda, v Třemošnici vyjel 6. a 7. místo) a bronz Petr Bartoš (KTM), který jel s rozvahou a úsporně (4. a 3. místo), aby udržel za svými zády konkurenta v boji o konečnou třetí pozici v seriálu Michala Votroubka. To se mu povedlo.

Bartoš přitom v prvním závodu v dubnu absentoval a nezískal za něj žádné body, což svědčí o tom, že ne všichni motokrosaři objeli celý čtyřdílný seriál. Jeden výpadek Bartošovi neuškodil.

I tak je to pro zástupce z litomyšlského týmu další velký úspěch, potvrzení jeho kvalit a „třešňička na dortu" v letošní tolik vydařené sezoně.

Závod v Třemošnici vyhrál díky lepší druhé rozjížďce Filip Neugebauer na Kawasaki, který ale do klasifikace MČR nemohl nijak promluvit.