Nadvláda závodníků hájících barvy Orionu Litomyšl – RS Petrol Teamu pokračovala i ve druhém podniku domácího šampionátu pořádaného Autoklubem ČR.

Na trati v Lokti nad Ohří vystřídal Martina Michka na prvním místě Petr Bartoš.

Třída MX3 se v seriálu zvaném Buksa/ADOS Motokros 2012 vyvíjí jasně ve prospěch litomyšlského týmu a v areálu, který hostí i světové mistrovství, se to opět potvrdilo.

Překvapivý soupeř

Do Lokte ani nedorazil zraněný Francouz Richier, Slovák Kohút, který skončil minule v Pacově třetí, se v první jízdě po pádu hodně zdržel, zkušený Žerava si pochroumal kotník natolik, že se ani nepostavil na start do druhé rozjížďky.

A tak se do rolí největších soupeřů pro dvojici Michek – Bartoš dostali Jiří Čepelák a nečekaně Michal Votroubek.

Ten v první jízdě dlouho vedl celé startovní pole, jenomže poté se dostal do souboje s Čepelákem, oba upadli a ztratili. Toho hbitě využil Petr Bartoš a dojel si pro vítězství v jízdě před finišujícím Čepelákem a Kadlečkem. Michek se tentokrát spokojil se čtvrtou pozicí.

Ve druhé jízdě vyšla naplno Votroubkova hvězda. Opět vyjel nejlépe, odolával nátlaku Martina Michka, jenž však nakonec slavil úspěch a coby největší favorit domácího seriálu před sebe už nikoho nepustil.

Na celkové vítězství v Lokti mu to však nestačilo, jelikož zkušeně jedoucí Bartoš si pohlídal třetí místo a svého kolegu o dva body porazil.

V klasifikaci českého šampionátu, který pokračuje na konci května v Přerově, je situace opačná a vede Michek (93 bodů) před Bartošem (89). Třetí Čepelák je už poměrně výrazně zpět (70), stejně jako další spolufavorité seriálu.

Hurá do světa

Jezdci Orion Teamu musí nyní bleskově „přepnout" svoje myšlenky a soustředit se na pokračování mistrovství světa třídy MX3. V neděli 13. května se jede třetí podnik v bulharském Troyanu, kde se očekává konkurence motokrosařů z Balkánu a východní Evropy. Týden nato se pak přesunou do Itálie, kde se pojede na trati v Arco di Trento.

Zmiňme ještě ostatní kubatury českého šampionátu, které nabízejí také zajímavé boje, ačkoli v letošní sezoně bez účasti zástupců žlutomodrých barev Orionu. Ve třídě MX2 potvrdil svoje prvenství z Pacova Marek Sukup a upevnil si postavení lídra MMČR.

Mezi veterány neměl sobě rovného soka Miroslav Kučírek. V samostatně hodnocené skupině nad 50 let si další vítězství připsal Jaroslav Potůček.

Z listiny výsledků

Buksa/ADOS Motokros 2012 – 2. závod v Lokti nad Ohří – třída MX3 – celkové výsledky: 1. Petr Bartoš (Orion Litomyšl – RS Petrol Team, KTM) 45 bodů, 2. Martin Michek (Orion Litomyšl – RS Petrol Team, KTM) 43, 3. Michal Votroubek (Region Racing.cz, Yamaha) 38, 4. Jiří Čepelák (Osička MX Team, Yamaha) 38, 5. Michal Kadleček (KRTZ IV. v AČR, Kawasaki) 38.

Třída MX2: 1. Marek Sukup (Osička MX Team, Kawasaki) 47, 2. Milan Špičák (SMS Morava, Kawasaki) 45, 3. Tomáš Šimko (SR, Buksa/ADOS KTM Team, KTM) 42.

Třída Veteran: 1. Miroslav Kučítek (Team Max 2, Honda) 50, 2. Michal Baborovský (SMS Střední Čechy, Honda) 44, 3. Petr Dokoupil (KRTZ IV. v AČR, Yamaha) 38.

(rh, red)