Skvělá sezona motokrosařů Orionu pokračuje. Po bronzu Martina Michka v mistrovství světa MX3 se mezinárodní medaile dočkal také Petr Bartoš. Zkušený matador si v závěrečném závodu sezony v Bulharsku zajistil titul mistra Evropy ve třídě Open.

Na trati v Sevlievu, kde evropský seriál o víkendu vyvrcholil, ukázal Petr Bartoš už v kvalifikaci, že to s útokem na primát myslí vážně. Nenašel v níž totiž přemožitele.

V areálu, kde se jezdí světový šampionát tříd MX1 a MX2, se dlouholetému reprezentantovi litomyšlských barev dařilo. „V první rozjížďce odstartoval Petr velice dobře a postupem času neustále navyšoval náskok na trati, která mu vyhovovala. Navíc jeho největší konkurent Jevgenij Tylecki z Běloruska měl problémy a cílem projel až jako sedmý, takže Petr věděl po první rundě, že je mistrem Evropy,“ řekl manažer Orionu Petr Kovář.

Druhý závod si Petr Bartoš jako novopečený šampión užíval. Možná i proto neměl tentokrát dobrý manévr po startu, ale časem na prašné dráze šel dopředu. „Když upadl do té doby vedoucí Chorvat Šipek, tak se na čele opět objevil žlutomodrý dres a motorka KTM. Cílem Petr prolétl jako první a na místní dlouhé lavici zase pozdravil diváky tak, jak bývá jeho zvykem – roznožkou. To už mu i bulharští fanoušci připravili v depu ovace,“ usmíval se manažer Kovář, který jako bývalý vynikající motokrosař podobné pocity dobře zná.

Petr Bartoš tedy potvrdil i v Sevlievu svoji suverenitu v závěru celého mistrovství. Druhý skončil Šipek a třetí domácí borec Kumanov. Z dalších českých závodníků se nejlépe vedlo pátému Davidu Čadkovi, devátý byl Jindřich Hrabica.

Na „bednu“ se dojatý a spokojený Bartoš vrátil ještě jednou, když se vyhlašovala celková klasifikace v mistrovství Evropy. Česká hymna podruhé zněla na počet vítěze a jeho druhého triumfu v kariéře.

Jako druhý v konečném pořadí se umístil Bělorus Tylecki, jemuž v klíčových fázích chyběly Bartošovy zkušenosti. Bronz získal Ukrajinec Pašinskij.

(rh, kov)