Oba zástupci regionu zajeli na hřiště soupeřů. Svitavští se v nové sezoně prezentují zcela jinou hrou než v minulosti a soupeři to pociťují. Naopak Litomyšl platí nováčkovskou daň a, byť byla k bodovému zisku velmi blízko, zůstává jí pořád nula.

Orlicko–Třebovsko – Svitavy 2:3

Branky: Musil 2, Bureš.

Zápas, který se hrál v ponuré a nikoli druholigové atmosféře, nabíral na rychlosti a dynamice postupně. Skóre otevřel za Svitavy Bureš, jenže po chybě hostující obrany se šlo poprvé do kabin za smírného stavu.

Otěže zápasu pak vzal do rukou skvěle hrající Musil, který nejprve propletl míček za domácího brankáře a další jeho chytrá střela přišla pár minut nato. Svitavští ještě několikrát trefili tyčku, ale soupeř vnesl do zápasu drama šťastným snížením. Finální nápor Orlicka ale narazil na precizní zónové bránění Svitav, jež si pohlídaly cenné vítězství.

Letohrad – Svitavy 4:5 SN

Branky: Říha 2, Musil, Vomočil (rozhodující nájezd: Říha).

Hosté zatlačili soupeře na samém začátku a vstřelili dva rychlé góly, ale pak se jejich hra zasekla. „Místo, abychom duel ovládli, tak jsme se zalekli a znervózněli,“ komentoval šňůru čtyř obdržených branek kapitán Petr Čáp. Trenér Kocourek reagoval na nepříznivý vývoj stažením sestavy na devět hráčů a výsledný efekt se projevil dvěma zásahy Davida Říhy. Letohrad začal výsledek bránit, kdežto Svitavy měly velkou vůli po vítězství, leč vyrovnané skóre zápasu se v normálním čase nezměnilo.

Prodloužení nerozhodlo a v loterii nájezdů dlouho vítězili brankáři nad šikovností střelců. Až se ve třetí sérii postavil k míčku Říha a ránou do horního rohu nedal brankáři naději. Gólman Skácelík hosty podržel a ti si tak odnesli druhý bod. „Vzhledem k průběhu utkání jsou dva body dobré, ale zbytečně jsme si nechali vzít vedení,“ řekl Petr Čáp.

Letohrad – Litomyšl 6:4

Branky: Štancl 2, Hrdina, Hrubeš.

Peaksport se do soupeře zakousl a vynutil si trvalý tlak a velké množství šancí, z nichž bezmála polovina patřila do kategorie vyložených. Skóre se však měnilo na druhé straně z rychlých brejků. „Tohle je naše Achillova pata. Víme o soupeři, že má výborné brejky, ale nepomáhá to. V obraně nejsme důrazní a hráčům dáváme příliš prostoru,“ litoval hrající trenér Ladislav Štancl. Peaksport ale byl i ve druhé třetině lepší a vedení domácích 4:2 zlikvidoval.

V poslední části domácí využili zaváhání Litomyšlských při standardní situaci a znovu vedli. „Dál jsme hráli svoji hru a soupeře tlačili, ale bohužel i tutovky ztroskotaly na gólmanovi domácích, který nás doslova ničil. Oslabila nás i zbytečná vyloučení. Prohráli jsme zápas, v němž jsme byli lepší,“ sdělil Štancl. Peaksport v závěru ještě inkasoval pošesté.

Orlicko–Třebovsko – Litomyšl 10:8

Branky: Štancl 3, Kmošek, T. Jakubík, Hrdina, Hubinka, Hrubeš.

Duel byl náročnější než předešlý a velmi atraktivní. Rychlá a čistá hra bavila florbalisty i hrstku diváků. V první části měli navrch domácí, byť jejich trefy byly hodně šťastné. „Takové góly dostáváme snad jen my. Malý důraz před naší brankou se nám vždy vymstí, pak musíme o to více dřít,“ uvědomuje si hrající trenér Štancl. Od druhé části hosté vyrovnali hru, dokonce obrátili skóre, avšak po druhé části to bylo 7:4. „Opět se ukázalo, že pokud se nenaučíme hrát v obraně důrazně, budeme dostávat laciné branky,“ hodnotil Ladislav Štancl.

Ve třetí třetině naskakovaly další góly ke smůle Peaksportu střídavě na obou stranách. Snaha o vyrovnání a zvýšená aktivita dopředu, to vše hrálo ve prospěch hostů, nedisciplinovanost a malý důraz hrály proti nim. „Pokud dáme osm gólů, nemělo by se stávat, že prohrajeme. Ale když budeme soupeřům dovolovat dávat tak snadné góly, nebude tomu jinak,“ doplnil Štancl.

Další výsledky – 2. – 3. kolo: Snipers Třebíč – Rtyně v Podkrkonoší 7:2 a Náchod 4:5 (prodl.), TJ OA Třebíč – Náchod 2:10 a Rtyně v Podkrkonoší 6:5, SK JeMoBu – Tábor 3:7 a Innebandytos Hradec Králové 4:7, Jihlava – Innebandytos Hradec Králové 6:4 a Tábor 0:3.

Příští program (9. – 10. října): Litomyšl a Svitavy přivítají doma obě družstva z Třebíče.

(rh, vom, lš)