Na tatami v městské sportovní hale se představili také závodníci z pořádající Jiskry a zásluhou Michala Pelikovského dosáhli na body do žebříčku klubů (počítá se umístění do 8. pozice). Pelikovský se v nejprestižnější kategorii kumite bez rozdílu hmotnosti podělil o páté místo (s vicemistrem ČR do 80 kg Hrnčířem z Havířova), když ho od medaile dělilo jediné vítězství a proti pozdějšímu finalistovi a vítězi kategorie 70 kg Burgetovi z Kopřivnice k němu neměl daleko. V repasáži ale dosáhl na hodnotný výsledek, díky němuž obsadila Litomyšl 26. místo mezi zúčastněnými oddíly.

Další reprezentanti z domácího klubu, tedy Václav Andrle a Jan Škeřík, se ve svých kategoriích mezi osmičku nejlepších neprosadili. Vrcholem celého šampionátu byly závěrečné finálové souboje, bez výjimky naprosto vyrovnané, v nichž o výsledcích často rozhodovala jediná vydařená akce oceněná body. Hvězdami v Litomyšli byli vítězové obou nejtěžších kategorií v kumite: Jan Tuček ze Žatce (muži nad 80 kg) a Radka Krejčová z Hradce Králové (ženy nad 70 kg), kteří svoji dominanci potvrdili i v soutěži BRH a oba si tak odvezli dvě zlaté medaile.

Dvojnásobnými medailisty se v kumite dále stali Jindřich Pillmann (Kesl Ryu Praha, zlato do 80 kg a bronz BRH), Milan Burget z Kopřivnice (zlato do 70 kg a stříbro BRH), Jiří Junek z Havířova (bronz do 70 kg a BRH), Pavla Linhartová z Č. Budějovic (stříbro do 53 kg a BRH), Petra Cifková z Liberce (bronz nad 60 kg a BRH) a budějovická Zuzana Linhartová (bronz do 53 kg a BRH). V soutěži kata rozhodčí nejvíce ocenili sestavy Vladimíra Míčka z klubu Nidoshinkan a hodonínské Veroniky Ištvánkové.

Výsledky MČR rovněž pomohly určit širší nominaci na mistrovství Evropy, které se koná letos v Estonsku. Reprezentační trenér Ondřej Musil pozval vybrané borce, bez výjimky medailisty z Litomyšle, na závěrečné soustředění do Jablonce nad Nisou, kde provede konečnou selekci.