Den D, hodina H, minuta M, to všechno nastalo pro florbalisty FBC Peaksport v sobotu 20. března. Pokud ještě chtěli pomýšlet na postup ze III. ligy, museli z turnaje ve sportovní hale v Kostelci nad Orlicí vytěžit plný počet bodů. A nemohli se ohlížet na to, že se proti nim postavil i vedoucí tým tabulky z Vrchlabí.

FBC Peaksport Litomyšl – Špindl Ubals Spartak Vrchlabí 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)

Branky a asistence: 3. Jakubík (Tobek), 13. Joch, 17. Štancl (Jakubík), 22. Hrubeš (Hrdina), 25. Hrdina, 32. Štancl (Hrubeš).

Důkladná příprava na zápas se vyplatila. Litomyšlští věděli, že jen vítězství jim zachová naději na postup, a podle toho to na hřišti vypadalo. „Zaskočili jsme našeho soupeře aktivním presinkem a útočnou hrou,“ řekl kapitán Ladislav Štancl. Vrchlabí sice prokázalo své kvality a využilo jednu z povedených kombinací (0:1), ale hned za dvacet sekund bylo vyrovnáno. „To bylo důležité, možná i zlomové, udržet krok po celou dobu utkání,“ upozornil Štancl, jehož tým do první přestávky otočil vývoj.

Hrál se rychlý, pohledný a důrazný florbal, přitom férový, za dvě třetiny nebyl nikdo vyloučen! Peaksportu se i díky jistému Mackovi v brance podařilo eliminovat útočnou sílu soupeře a zvyšoval svůj náskok. „Vrchlabí se ve třetí třetině snažilo vynutit si tlak, jenže díky naší aktivitě a důslednosti se mu to nepodařilo. Vítězství je zcela zasloužené. Za nejdůležitější faktory lze označit aktivní a poctivou hru a týmový výkon všech našich hráčů,“ chválí kapitán Štancl.

FbK Česká Třebová – FBC Peaksport Litomyšl 5:9 (1:2, 1:5, 3:2)

Branky a asistence: 7. Tobek (Stříteský), 8. Radil (Jakubík), 20. Štancl (Tobek), 21. Hrubeš, 23. Štancl (Jaku– bík), 25. Hrubeš (Hrdina), 25. Štancl (Tobek), 33. Hrdina (Hrubeš), 35. Hrubeš (Tobek).

Beznadějně poslední tým třetí ligy měl být snadným soustem, ale po posvícení přichází půst a potvrdit předešlý skvělý počin nebylo lehké. „Florbal už nebyl tak rychlý a ani nasazení už nebylo takové. Naštěstí nás uklidnilo dvougólové vedení, soupeř sice snížil, ale reagovali jsme dalšími zásahy,“ komentuje zápas Ladislav Štancl. Po druhé třetině vedla Litomyšl 7:2, dohrála v klidu a získala povinné body.
„Velkým pozitivem a příslibem do budoucna byl výkon dorostence a debutanta v A týmu Jiřího Hubinky,“ doplnil kapitán družstva, jenž se, stejně jako spoluhráč Hrubeš, blýskl v utkání hattrickem.

Sestava FBC Peaksport: Macek – Radil, Hubinka, Maloch, Kmošek, Černík – Hrubeš, Hrdina, Joch, Štancl, Jakubík, Tobek, Stříteský, Holub.

Vedoucí Vrchlabí i přes porážku vede s 56 body a v soutěži velmi pravděpodobně vyhraje. Litomyšl má o pět bodů na kontě méně, ale k vysněnému postupu by jí mělo stačit i druhé místo. K tomu teď postačí „maličkost“ – zvítězit ve zbývajících dvou zápasech. V takovém případě by ji už třetí Jaroměř, která bude hrát ještě čtyřikrát, nemohla ohrozit. Na Peaksport čekají soupeři z dolní poloviny tabulky a postup je skutečně blízko.

(lš, rh)