Florbalová druhá liga nabídla okresní derby, které se během první třetiny proměnilo v jednoznačnou záležitost hostujících Svitav. Ty ke dvouciferné výhře kormidloval David Říha, který zatížil konto Peaksportu hned šestkrát. Svoji formu prokázal dvěma góly i v Hradci Králové a Svitavští jsou v tabulce už třetí. Litomyšl bude mít s udržením velké starosti, po víkendu se na ni dotáhly celky z Bystřice a Jihlavy.

FBC Peaksport Litomyšl – FBK Svitavy 5:12 (1:6, 3:5, 1:1). Branky: 17. a 23. Hrubeš, 25. a 31. Štancl, 51. T. Jakubík – 7., 10., 29., 33., 40. a 46. Říha, 2. Doseděl, 11. Brýdl, 14. Macků, 20. Kalhaus, 35. Malý, 37. Prudil.

Domácí nastoupili do derby ve zdecimované sestavě bez sedmi hráčů a bylo jasné, že to budou mít velmi těžké. A také, že měli. Svitavští vletěli do zápasu jako uragán a ve 14. minutě zvýšil Macků jejich vedení na 5:0. Po první třetině to bylo 6:1, když hosté se dvakrát trefili při svém oslabení.

Jiskřička naděje svitla hráčům Peaksportu jen ve druhé části poté, co kapitán a hrající trenér Štancl snížil z trestného střílení na 4:7. Ale hned vzápětí šly Svitavy do přesilovky, využily ji a zlomily tím definitivně odpor soupeře.

Už po čtyřiceti minutách tak bylo svitavské konto dvouciferné (4:11). Závěrečná část se spíše jen dohrávala a na každé straně padlo ještě po jedné brance. Tu dvanáctou svitavskou dal hrdina derby Říha.

„Výsledek je krutý, ale zasloužený. V tomto zápase jsme neměli nárok. Naše hra se sesypala jako domeček z karet hned v úvodu. Nedokázali jsme reagovat na pohyb útočících hráčů a dostávali góly po nedůslednosti při bránění,“ uznal domácí kouč Ladislav Štancl.

FBC Peaksport Litomyšl – ASK Bystřice nad Pernštejnem 9:10 PP (2:3, 3:4, 4:2 – 0:1). Branky: 13., 21. a 54. Štancl, 15. a 32. Hrubeš, 38. T. Jakubík, 43. Bouška, 51. Hubinka, 52. V. Jakubík.

Diváci, kteří sledovali toto utkání, museli mít dvě třetiny zákonitě pocit, že si jim neustále vrací jeden a týž obrázek: Domácí inkasovali, poté se velmi pracně snažili o vyrovnání, ale vzápětí až příliš snadno obdrželi další gól. To se opakovalo neustále dokola, jelikož brejková taktika Bystřice byla nesmírně účinná.

Hostům se v nástupu do třetí části dokonce podařilo utéci na 5:8, ale Litomyšlští se nevzdali, snížili a v pětiminutové přesilovce třemi zásahy otočili na 9:8. Okamžitě však následovalo jejich dvojité oslabení a vyrovnání na 9:9.

V prodloužení poté o druhém bodu navíc pro Bystřici rozhodla klasická situace, jaká provázela celé střetnutí, tedy rychlý protiútok zakončení přesně umístěnou střelou.

Peaksport obdržel ve třech novoročních kláních celkem třiatřicet branek a s takovou defenzivní činností bude boj o udržení velmi komplikovaný.

FBC Innebandytos Hradec Králové – FbK Svitavy 1:4 (1:0, 0:2, 0:2). Branky: 22. a 59. Říha, 40. Richter, 41. Doseděl.

Po prohrané první třetině hosté zlepšili svoji hru a odrazem toho bylo brzké vyrovnání. Půl minuty před druhou přestávkou obrátil vývoj Richter a hned po návratu z kabin nasměroval velmi důležité tři body do Svitav Doseděl. Hradecké úsilí o zvrat hosté přečkali díky kvalitní obraně bez úhony a když to soupeř zkusil v závěru bez brankáře, trefil se do opuštěné svatyně Říha a zpečetil na 1:4.

2. liga divize III – 13. – 14. kolo – další výsledky: 1. FbK Tábor – Snipers Třebíč 9:7 a TJ Centropen Dačice 9:4, FBC Štíři České Budějovice – TJ Centropen Dačice 6:0 a Snipers Třebíč 5:11, FBŠ Jihlava – Orel Rtyně v Podkrkonoší 7:4 a TJ Sokol Jaroměř 14:10, TJ Spartak Pelhřimov – TJ Sokol Jaroměř 6:1 a Orel Rtyně v Podkrkonoší 11:3, FBC Innebandytos Hradec Králové – ASK Bystřice nad Pernštejnem 11:2.

Pořadí: 1. Pelhřimov (38 bodů), 2. Třebíč (33), 3. Svitavy (31), 4. Hradec Králové (26), 5. České Budějovice (26), 6. Tábor (19), 7. Jaroměř (17), 8. Dačice (16), 9. Litomyšl (15), 10. Bystřice nad Pernštejnem (15), 11. Jihlava (15), 12. Rtyně v Podkrkonoší (1).