Na start se postavilo šest desítek účastníků, mezi nimiž se neztratilo ani pět hráčů klubu Stiga HC Benátky a čtveřice reprezentující svitavské barvy.

Do elitního Áčka vybojovali postup benátští Michal Boštík se Zdeňkem Lopaurem a David Šmíd ze Svitav. Boštík prošel z dvanácté pozici do play off, v osmifinále dokonce vyřadil 3:1 na zápasy Petra Turoně (THC Třinec) a ve čtvrtfinále si poté zahrál s jeho synem Lukášem. Po porážce 0:3 obsadil osmou příčku, která je zatím jeho pohárovým maximem. Zdeněk Lopaur se do vyřazovací části nedostal a připsal si 21. místo. David Šmíd po výhře 3:1 nad Miroslavem Černochem (HCS Žabka Praha) prohrál ve čtvrtfinále s Patrikem Petrem hrajícím za THC Stiga Elites a skončil na páté příčce. Hráči z okresu tak mohli být rozhodně spokojeni. V soutěži klubů byly Benátky šesté a Svitavy hned za nimi.

Litomyšlský hráč Patrik Petr v play off postupně vyřadil Václava Pikla (THC Stiga Elites), Davida Šmída, Zdeňka Matouška (HCS Žabka Praha), a to vždy shodně 3:0, ve finále však byl nad jeho síly Lukáš Turoň (2:3). Druhá finálová účast v řadě je ovšem i tak skvělou vizitkou tohoto mladého stiga hokejisty. Bronzový post připadl Janu Dryákovi (Big Band Praha).

Po šestém kole vede pohárovou klasifikaci Matoušek před Dryákem a Petrem. Nejlepším hráčem ze Svitavska je sedmý Šmíd, Boštík se díky vydařenému turnaji posunul na čtrnáctou pozici. O další body do seriálu přijedou stiga hokejisté bojovat 1. března do Kladna.

 (jp)