Ze dvou závodů se v letošním roce skládá evropský šampionát v motokárách třídy KZ2. První z nich se konal o minulém víkendu na autodromu La Conca v Muro Lecce na jihu Itálie a PATRIK HÁJEK, závodník Orion Racing Teamu Litomyšl, získal ve finálových jízdách plný počet bodů. Tím si před červnovými závody v Německu vypracoval výbornou výchozí pozici.

Trať v Lecce je technicky náročná a velice rychlá. Sešel se vysoký počet 96 motokáristů. „Náš jezdec si na podmínky vcelku rychle zvykl, v měřeném tréninku zajel třináctý nejrychlejší čas, což znamenalo, že do první kvalifikační jízdy startoval ze třetí řady,“ informoval manažer Martin Slavík. Na jihu Itálie se odjelo celkem pět kvalifikací, Hájek v nich obsadil čtyřikrát druhé místo a jednou vyhrál.

Do prvního finále tak startoval ze druhé pozice, tudíž z první řady. „Po vynikajícím startu se dostal do čela závodu a až do jeho konce před sebe nikoho nepustil,“ uvedl Slavík. Na druhém místě skončil Ital Riccardo Piccoli a na třetím jeho krajan Luca Tilloca. „Druhým nejúspěšnějším Čechem byl devátý David Bělina, ještě loni startující v našich barvách,“ dodal manažer.

I start do druhého finále se Patrikovi povedl a ihned se usadil na první pozici. Po několika kolech ho sice předjel Luca Tilloca, kterého ovšem pět kol před cílem zradil motor a musel odstoupit. Stříbro za našim jezdcem opět vybojoval Piccoli, ze třetí příčky se radoval další Ital De Conto. Bělinovi se již tak nedařilo, a tak roli druhého nejúspěšnějšího českého zástupce převzal na 13. místě Adam Janouš.
„S vystoupením na prvním podniku mistrovství Evropy jsme velice spokojeni. Technika fungovala na jedničku a můžeme doufat, že to ve zbytku sezony půjde v podobném duchu,“ věří manažer Slavík.

Orion Team zářil také na prvním dílu mistrovství České republiky v Sosnové. Martin Doubek vyhrál suverénně obě jízdy ve třídě KF3, Luboš Stráňala ovládl kategorii ROK Junior. Patrik Hájek po diskvalifikaci v první jízdě KZ2 nenechal ve druhé nikoho na pochybách a také vyhrál.