Tam se prvního životního triumfu v nejdůležitějším domácím seriálu dočkal teprve patnáctiletý (!) Vítězslav Marek (Cermen KTM Racing Team Pardubice) poté, co obsadil druhé místo v obou finálových bodovaných rozjížďkách a v celkovém součtu mu to vystačilo na prvenství.

close Vítězslav Marek na trati ve Stříbře. info Zdroj: CeskyMotokros.cz zoom_in Vítězslav Marek na trati ve Stříbře.

Druhý byl navíc další junior Julius Mikula (Yamaha), zatímco lídr průběžného pořadí šampionátu zkušený Martin Krč (KTM) se musel spokojit s bronzovým věncem za oběma talentovanými soupeři, kteří jinak během roku závodí převážně na německých drahách.

Další fotografie a videa ze Stříbra:

Fotogalerie: Pátý závod Mezinárodního mistrovství ČR motokrosu ve Stříbře

O další úspěchy pro regionální motokros se ve Stříbře postarali veteráni v barvách Orion Racing Teamu Litomyšl.

Petr Bartoš (KTM) opanoval obě rundy této třídy po soubojích s Martinem Žeravou (Suzuki) a získal zpátky do svého držení červenou tabulku pro vedoucího jezdce kategorie, byť si během závodu dvakrát „ustal.“ Dva závody před koncem je znovu na čele MMČR s náskokem čtyř bodů.

Navíc si, jak je jeho zvykem, jako jediný opět střihl i dvě finálové jízdy kubatury MX1, kde obsadil slušné 13. místo, když mimo jiné porazil úspěšného Dakaristu Martina Michka.

V samostatně hodnocené třídě motokrosařů nad 50 let byl dvakrát nejrychlejší další Orioňák Ivan Černý.

Třídu MX1 ovládl ve Stříbře v obou jízdách Jakub Terešák (KTM) a upevnil si pozici na špici průběžného pořadí seriálu. To stejné platí v případě vítěze kubatury 85 ccm Davida Widerwilla (GasGas).

Motokrosový šampionát se nyní stěhuje na východ Čech. Jeho předposlední šestý díl se uskuteční v neděli 17. září na trati v Opatově u Svitav.