Závody byly letos zkomplikovány bouřkou, která se v minulém týdnu přehnala přes území kraje. Dolní konec Janova byl v sobotu stále bez elektrického proudu. Pořadatelé se nenechali touto nepříjemností zastrašit a zajistili si náhradní elektrický zdroj. Až na několik krátkých výpadků se celý program odehrál bez problémů. Ráno se zahajovalo soutěží se stupňovanou obtížností do 90 cm, která byla určena pro začínající koně a jezdce. Následně se pokračovalo parkury stupně Z a ZL. S velkým ohlasem se setkal odpolední doprovodný program. V první přestávce předvedla Jana Pucherová z pořádající stáje „Tanec se psem“, v další pauze pak dvojčata Zvěřinova z Janova ukázala brazilský bojový tanec Capoeiru.
Závěr patřil jezdecky nejobtížnější a divácky nejatraktivnější soutěži se stupňovanou obtížností do 120 cm se žolíkem, která se konala jako Cena firmy T&T Trade s.r.o. Na startovní listině bylo dvacet dvojic. Prvenství zde vybojoval po bezchybné jízdě a v nejrychlejším čase Otto Vinzens s klisnou Lenou ze stáje Cilka. Titul pro nejlepší amazonku si odvezla Lucie Nýčová s klisnou Agáta 1 z Hřebčína Suchá. Celý sportovní den se startujícím i přihlížejícím velice líbil. Velké poděkování patří všem sponzorům, kteří se na zdařilé akci podíleli.

Z výsledků:

Soutěž do 90 cm: 1. Petra Faltýnková – Panama (SJK SZeŠ Lanškroun), 2. Otto Vinzens – Edina (Stáj Cilka), 3. Michaela Flégrová – Kazeta (SJK SŠ Chrudim). Parkur stupně Z: 1. Ondřej Šrámek – Hela H Strojmotiv (TJ JO Primátor Litomyšl), 2. Ondřej Šrámek – Seina K Strojmotiv (TJ JO Primátor Litomyšl), 3. Jan Novotný – Bolzano (Jezdecký klub Hřebčín Suchá).
Parkur stupně ZL: 1. Ria Slušná – Adiže 2 (TJ JO Primátor Litomyšl), 2. Otto Vinzens – Jaguár (Stáj Cilka), 3. Tereza Veselá – Graf Livio (SK Hůrka Libchavy). Parkur do 120 cm se žolíkem: 1. Otto Vinzens – Lena (Stáj Cilka), 2. Lucie Nýčová – Agáta 1 (JK Hřebčín Suchá), 3. Pavla Volfová – Ankara 2 (JK Hřebčín Suchá).