Dnes se postaví proti sobě. První vzájemné měření dospělo až do prodloužení.

BK JIP Pardubice – Qanto Tuři Svitavy (sobota 15. listopadu v 18 hodin, ČEZ Arena Pardubice)

Beksa jde do utkání se dvěma prohrami ze tří utkání v zádech. Navíc v nich průměrně inkasovala před devadesát bodů.

„Každý zápas byl sice specifický, ale my musíme v první řadě začít od základních činností. Nesmíme se nenechat jednoduše přehrávat v situacích jeden na jednoho. Další věc, která nám dělala problémy, byl útočný doskok našich soupeřů. A do třetice, musíme eliminovat míčové ztráty," má jasno pardubický trenér Dušan Bohunický.

Se svitavskou družinou se před sezonou moc nepočítalo. Tuři však mají pořádně nabroušená kopyta.

„V současné době jsou pro mě výsledky Svitav určitým překvapením. Na druhou stranu kvalita v kádru Svitav je. Když bych měl jmenovat: americký pivot Abercrombie, rozehrávači Šotnar s Macelou, kteří hrají už dlouhá léta nejvyšší soutěž a teď působí na lídrovské pozici. Dále nebezpečný Votroubek a další hráči," vypočítal hrozby nebezpečí kouč, který dodává: „Když máte v týmu ústředního pivota, který je skvělý ve hře jeden na jednoho a na perimetru čtyři hráče, co dokážou vystřelit za tři body, tak řešíte dilema. Volíte mezi vírou, že ubráníte pivota a mezi výpomocí a následnou rotací hráčů. Ti musejí být připravení, že jakmile se jde do zdvojení, jejich reakce musí být velmi rychlá."

Svitavští hráči nastoupí proti regionálnímu rivalovi s vědomím, že pouze mimořádný výkon, podobný jako v prodlouženém domácím utkání, je může dovést k případnému úspěchu.

„Pro nás to bude velice těžký zápas, jedná se o soupeře, který dosud prohrál jen dvakrát. Jeho síla je v tom, že má širokou lavičku. Trenér může točit hráče od první čtvrtiny, velice dobře tlačí v obraně na rozehrávače, jsou agresivní, což je umožněno právě tím, že z lavičky chodí čerství hráči," je si vědom vysokých herních kvalit pardubického protivníka trenér Stanislav Petr.

„Samozřejmě mají výborné střelce, zkušeného dirigenta Sanderse, který v rozhodujících chvílích bere zodpovědnost na sebe, mají i velice dobré dlouhé hráče," upozorňuje kouč Petr, že na jeho tým čeká skutečně těžká šichta. Slabé místo ve hře Pardubic se totiž hledá velmi těžko.

To však neznamená, že by se Tuři vydali do krajského města jenom na výlet. Favority nejsou, ovšem to nebyli ani přes měsícem a jaké z toho bylo drama. „Nejedeme odevzdaní, chceme odehrát co nejlepší utkání, aby se líbilo divákům a my sami z něho měli dobrý pocit," uzavřel trenér Petr.