Svitavy – Nové Město 7:2

Branky: Blažejovský 2, Felkl 2, Brdíčko, Brýdl, Komůrka.

Soupeř se honosil pětizápasovou vítěznou šňůrou, i tak to pro domácí měl být snadnější zápas. „Chtěli jsme se soustředit na obranu, abychom nedostali první branku. Podařil se nám vstup do utkání, což bylo velice důležité,“ sdělil svitavský Radek Felkl, který otevřel a také uzavřel listinu domácích střelců.

Úvodní gól padl z trestného úderu, v 9. minutě si pak vyměnili míček Vomočil a Brýdl a druhý jmenovaný hráč skóroval k tyči. Třetí útok se prosadil díky Blažejovskému. Hra měla tempo, převážná většina šancí se rodila na holích domácích, jež navyšovali skóre až na 7:1, soupeř zkorigoval porážku v samotném závěru.

„Podali jsme dobrý výkon korunovaný sedmi brankami. Spokojeni jsme i s diváckou kulisou, která nám připravila příjemné okamžiky. Jsme rádi, že ve Svitavách je o tento sport zájem,“ řekl po zápase obránce FBK David Komůrka.

Svitavy – Sokol Pce C 1:3

Branka: J. Klusák.

V prvním vzájemném klání Svitavy propadly už v úvodní třetině. „Ani teď jsme se nevyvarovali individuálních chyb, i když jsme na to hráče několikrát upozorňovali,“ uvedl René Hnát. Domácí florbalisté podporováni asi 150 diváky se radovali jako první, když se v čase 9:04 prosadil důrazný Klusák, ale vícekrát pardubický brankář lovit míček ze sítě nemusel.

Jeho protějšek Weis inkasoval do přestávky vyrovnávací trefu. Svitavští se drali dopředu i ve druhé třetině, jejich akce však končily na gólmanovi či na konstrukci branky. Musel tedy přijít trest, nejprve z postupného útoku střelou do šibenice, pak ze sólového úniku. Zlom v zápase se nekonal, nepomohla už ani power–play.

„Prohra nás posouvá do role čekatele na postup do druhé ligy. Už ho nemáme ve svých rukou a musíme čekat na zaváhání soupeřů. Jeden gól nestačí na to, abychom s takovým soupeřem mohli vyhrát. Můžeme jen zpytovat svědomí nad chybami a neproměněnými šancemi. Bohužel tohle byla pro nás tvrdá realita,“ poznamenal René Hnát.

Sestava: Hnát, Weis – Jedlička, Brdíčko, Komůrka, Sláma, Čáp, Vyskočil – Klusák, Vomočil, Felkl, Blažejovský, P. Hermany, Kubát, Brýdl, Holas, Prudil.

Pořadí III. ligy divize IV: 1. Svitavy 35, 2. Jaroměř 34, 3. Sokol Pce C 33, 4. Kostelec 33, 5. Hořice 24, 6. Nová Paka 22, 7. Lanškroun 19, 8. Nové Město 18, 9. Slatiňany 18, 10. Jičín 16, 11. Náchod B 12, 12. Česká Třebová 10, 13. Ústí n. O. 3.

(vom, rh)