Podle kalendáře se tam měl jet i poslední závod Orion Shiva KTM Cupu 2011, ale k tomu chybělo to hlavní – sníh. A tak se mohli jezdci, jejich doprovody i fandové alespoň pobavit.

Původně bylo v plánu uspořádání celkem deseti podniků. Ale počasí organizátorům nepřálo. V plánovaném termínu byl odjet pouze první závod v Klášterci nad Orlicí. Tři další v Rodné, Želči i Olešnici v Orlických horách se musely odjet v náhradních termínech.

„Všem obětavým pořadatelům patří velké poděkování, protože příprava závodů byla obtížná. Všude musel být navážen sníh,“ zdůraznil ředitel seriálu MČR Josef Vašíček.

V nejlepší formě se představili mistři z roku 2009 Josef Sládek s Petrem Čížkem. Už od prvního závodu se usadili na čele klasifikace. Jejich bodová bilance je obdivuhodná. První tři závody jasně vyhráli a v posledním díle byli druzí.

Díky vítězství ve finálové jízdě v Olešnici v Orlických horách se na stříbrnou pozici probojovali Pavel Kunc s Romanem Prossem jezdící za litomyšlský Orion Team. Pavel Kunc, jemuž bude letos 52 let, stále dokazuje, že nic neztratil ze svého jezdeckého umění.

Velmi dobře jezdili i mladíci František Kubíček s Lukášem Hovadem. Skončili celkově třetí, když jim nevyšel poslední závod v Olešnici. Zato smolnou sezonu měli minulí mistři bratři Šrolerové, kteří dvakrát odpadli ve finále.

V Dobřanech ovšem nebyli oceňováni jezdci jen podle pořadí v seriálu. Jako skokan roku byl vyhlášen Lukáš Mohaupt, který s lyžařem Václavem Hotovým jezdil s velkým nasazením. K vítězství v jednom klání scházelo Lukášovi jenom to pověstné štěstí. Jako osobnost roku byl oceněn již zmíněný matador Pavel Kunc.

Organizátoři seriálu pamatovali také na pořadatele. Jako nejlepší byli odměněni ti z Klášterce a z Chýnova.

Slovo promotéra

Petr Kovář, Orion Racing Team Litomyšl: Letos se odjely čtyři závody, což je ve srovnání s minulými ročníky průměr. Ano, loni to bylo všech deset, ale pamatujeme také léta, kdy se odjel jeden nebo třeba žádný. Všem, kteří dokázali závody uspořádat, patří naše uznání. Z pohledu našeho týmu jsme velmi spokojeni s výkony Pavla Kunce a Romana Prosse. I Pavel sám byl za stříbro rád. Nevyšel jim Klášterec, ale postupně se zlepšovali. Michal Roušavý se teprve dával dohromady s lyžařem, což bylo na výsledcích poznat. Jinak se dobře předvedli mladíci Kubíček či Mohaupt a myslím, že v příštích letech mohou stoupat ještě výše. Naopak trošičku letos ze špice odpadli bratři Šrolerovi. Motoskijöring je minulostí a těšíme se na motokrosovou sezonu. Naši jezdci Bartoš a Michek se v současné době připravují na tratích v Itálii.

(rh, vaš)