Jestliže chtěli zdejší florbalisté pomýšlet na vylepšení umístění (před turnajem byli desátí), museli v posledních utkáních divize III uspět přes svými fanoušky alespoň v jednom zápase. Realita byla pohříchu úplně opačná a Svitavy končí soutěž na chvostu.

„I když jsme herně i nasazením soupeře mnohdy přehráli, neustále stejné nevynucené chyby nás srazily na kolena a na poslední místo,“ lituje vedoucí týmu Marek Vomočil.

FbK Svitavy – Orel Rtyně v Podkrkonoší 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)

Branky: Brýdl 2, Vomočil.

Začátek zápasu vyšel Svitavákům nadmíru dobře a ve 22. sekundě se ujali vedení. Odražený míč po střele Blažejovského napálil pod horní tyčku Brýdl. Vedení ovšem netrvalo dlouho, když Rtyně už po třech minutách srovnala krok – 1:1.

Utkání mělo obrovské tempo a na obou stranách se střídaly brankové možnosti. Do konce první části Brýdl po svém typickém výjezdu od mantinelu mířil podruhé v zápase přesně. Na začátku druhé třetiny měli domácí florbalisté početní výhodu, kterou využil Vomočil po 52 sekundách – 3:1.

„Dvoubrankový náskok proti jednomu z nejlepších celků ligy byl velkým překvapením, dařilo se nám držet soupeře v útlumu. Velkou zásluhu měl i brankář Vojta, prezentoval se skvělým výkonem. Hosté ale potrestali náš faul a opět dorážkou snížili,“ řekl Vomočil.

V bojovné poslední třetině mohli domácí potvrdit vedení, jenže nevyužili přesilovku, když v největší šanci Hnát nestihl zasunout míček do poloprázdné branky. Už při vyrovnaném počtu hráčů na hřišti přišel pět minut před koncem naprostý zkrat. „Rtyni se podařilo nadvakrát využít brejkové situace a otočit skóre na svoji stranu. V závěru mohl Blažejovský vyrovnat, ale nahrávku před prázdnou bránu nestihl usměrnit,“ popsal Marek Vomočil pokažený závěr.

FbK Svitavy – FbK Orlicko-Třebovsko 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)

Branky: Hermany 2, Vomočil.

Zápas o poslední možné body poznamenal předchozí nezdar a fakt, že soupeř hrál na turnaji své první utkání a měl mnohem více sil, což bylo patrné od prvního vhazování.

Domácí ale byli podporováni stovkou fanouků, kteří se přišli rozloučit i s kapitánem Davidem Komůrkou, jenž sehrál svůj poslední zápas za A tým. Orlicko bylo od počátku rychlejší na míčku, ale bojovnost Svitav jim přinesla první zásah při signalizovaném vyloučení z hole Vomočila – 1:0.

Vedení se podařilo udržet až do 24. minuty, kdy během šedesáti sekund strhli hosté vedení na svou stranu, ale když Hermany doklepl střelu Hnáta, bylo znovu srovnáno – 2:2.

„Remíza v podstatě nic neřešila, proto se hrál nadále otevřený florbal. Hosté ale využili dvě přesilovky a poslali nás na samotné dno tabulky. Měli jsme hodně zraněných, někteří hráči nastoupili pod prášky, přesto jsme do těchto zápasů dali všechno, ale bohužel to nevyšlo. Uvidíme, jestli si druhou ligu zahrajeme i příští rok. Vše záleží na florbalové unii, která ji chce rozšiřovat,“ podotkl Marek Vomočil.

Soutěž opanovali o dva body Štíři z Českých Budějovic.

Sestava FBK: Vojta, Milde – Komůrka, Richter, Čáp, Říha – Vomočil, Hnát, Hermany, Blažejovský, Holas, Brýdl.

Další výsledky – II. liga muži – divize III – 21. – 22. kolo: Innebandytos HK – Třebíč 5:6 a Tábor 1:3, Náchod – Jihlava 8:6 a Třebíč 1:4, Jihlava – Tábor 2:4, České Budějovice – Orlicko–Třebovsko 8:3 a Letohrad 6:1, Orel Rtyně – Letohrad 7:5.