Osobnost týdne: Tomáš Zohorna, hokejista Pardubic

Byl to hektický týden pardubického hokejisty. Po sportovní i životní stránce. V pátek šel totiž hokej stranou, Zohorna byl s manželkou v porodnici. Narodil se jim syn Tomáš. „Byl to neuvěřitelný zážitek, byl jsem s manželkou v porodnici celou dobu,“ uvedl třiatřicetiletý útočník. Zápas proti Třinci tak vynechal, ale u dalších tří zápasů Dynama byl přímo na ledě. A pomohl Pardubicím k výhře ve východočeském derby, v němž Dynamo přehrálo Hradec Králové 4:3. Zohorna přispěl důležitým gólem i jednou asistencí. Již o dva dny dříve Pardubičtí zdolali Olomouc v prodloužení. A v neděli? Dynamo další výhru nepřidalo. Pardubičtí se proti Litvínovu prosadili jen jednou a prohráli 1:3.

Hokejová extraliga: HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov.
Nečekaný úder od Látala. Dynamo doma znovu prohrálo

Hláška týdne: Kateřina Siniaková, tenistka

„Jsme moc pyšné, protože jsme tady v Austrálii zažily i těžké období. Je úžasné, že jsme hrály tak dobrý tenis a dostaly se tak daleko po přísné karanténě,“ povídala tenistka Kateřina Siniakovápoté, co s Barborou Krejčíkovou prohrály na Australian Open finále čtyřhry. České deblistky o třetí grandslamovou trofej připravily Belgičanka Elise Mertensová a Běloruska Aryna Sabalenková, které v Melbourne vyhrály ve dvou setech 6:2 a 6:3. Rodačka z Hradce Králové spolu s Krejčíkovou slavily předtím dva grandslamové tituly v roce 2018, kdy ovládly antukové Roland Garros a na trávě Wimbledon.

Triumf! Hradecká tenistka Kateřina Siniaková získala spolu s Barborou Krejčíkovou turnajový titul po více než roce.
Siniaková s Krejčíkovou čtyřhru nevyhrály

Komentář Tomáše Raise: O verdiktech a trestech

V Pardubicích je zhruba měsíc a už dvakrát se jeho hrou zabývala disciplinární komise hokejové extraligy. Běloruský útočník Andrej Kosticyn má podruhé zastavenou činnost. Tentokrát po zákroku na třineckého beka Davida Musila v pátečním utkání. Opravdu si zasloužil další trest?
Hned v utkání rozhodčí udělili trest na dvě minuty a navíc ještě osobní desetiminutový. Za zásah do hlavy nebo krku. Už tato klasifikace vyvolala údiv, na hlavu soupeře totiž Kosticyn dle záběrů nemířil. To ostatně viděla i „disciplinárka“, která útočníka potrestala za napadení a znovu tak změnila kvalifikaci přestupku. Zabývala se tím na podnět Ocelářů, kteří chtěli „prošetřit“ nejen zákrok Kosticyna. A trestala. Dva zápasy stop + finanční pokuta.

Pardubický hokejista Andrej Kosticyn se v krátké době zase ocitl před disciplinární komisí.
Další trest. Kosticyn má zase malér

Je otázkou, zda lze pravidlo 122, tedy Napadení, vykládat různě v řadě situací. A nebo jestli je na přestupky Kosticyna pohlíženo přísnějším měřítkem. Nelze se divit útočníkovi ani pardubickému klubu, že se proti verdiktu šéfa komise Viktora Ujčíka odvolají. To už ovšem nezmění nic na situaci, že v neděli Kosticyn chyběl. Bude se někdo zabývat i chybnými rozhodnutími mužů s píšťalkou?