Béčko mužů si na další vítězství do tabulky východočeské ligy muselo nechat zajít chuť, když ho může mrzet zejména porážka o jediný bod s Přeloučí. Junioři zlomili v ligové soutěži konečně prokletí a po velkém obratu poprvé v sezoně vyhráli.

Východočeská liga muži

Basketbal Qanto Svitavy B – Tesla Pardubice B 59:66

Body Svitav: Sabol 23, Tomšíček 10, Špaček 9, Fröhde 7, Harašta 4, Kredvík 4, Sobola 2.

Před utkáním s vedoucím a doposud neporaženým celkem vypadli domácím tři hráči ze základní sestavy, proto se čekala jasná záležitost ve prospěch hostů. Ale nebylo tomu tak. Svitavský výběr odehrál velice dobrý zápas a soupeře překvapivě trápil až do samotného závěru. I když to na vítězství nestačilo, tak předvedený výkon velice potěšil.

Basketbal Qanto Svitavy B – BK Přelouč 80:81

Body Svitav: Tomšíček 20, D. Sabol 19, Fröhde 12, Špaček 10, Kredvík 9, Tichý 7, Sobola 3.

V nedělním duelu se sympatickou hru z předešlého vystoupení nepodařilo zopakovat, i když vývoj byl po celou dobu příznivý. Zkušení hráči Přelouče se do vedení dostali jedinkrát, a to v poslední minutě, což jim stačilo na výhru.

„Náš sobotní výkon byl z kategorie velmi dobrých,“ poznamenal k výsledkově nepovedenému víkendovému představení rezervy hrající trenér Dušan Sabol. „Kluci se nepoložili po špatném začátku, kdy nám z obroučky bohužel vypadly snad všechny pokusy z delší vzdálenosti, a utkání dokázali zdramatizovat. Stručně řečeno, byl to kvalitní zápas s výborným soupeřem. K vítězství v nedělním utkání mnoho nescházelo. Možná, že v závěru na palubovce chyběl slušně hrající Kredvík, ovšem protivník měl prostě větší vůli po úspěchu,“ dodal kouč Sabol.

Aktuální umístění: Svitavy jsou na deváté pozici s bilancí 5 výher – 6 porážek (16 bodů).

Liga juniorů U18

Basketbal Kakiš Svitavy – BK Valašské Meziříčí 65:73

Body Svitav: Kvapil 22, Kačenga 15, Macek 10, L. Novotný 8, Hartman 5, Strniště 3, Weis 2.

Svitavští junioři po vyrovnaném průběhu hry vedli ještě minutu a půl před koncem, ale závěr střetnutí nezvládli.

Basketbal Kakiš Svitavy – TJ Sokol Šlapanice 69:68

Body Svitav: Kačenga 28, Strniště 12, Kvapil 12, Macek 8, Weis 4, Alexa 3, Novotný 2.

První poločas vyzněl jasně pro hosty (24:40), ale po změně stran se začaly dít věci. Domácí se několikrát přiblížili na dostřel, avšak vlastními chybami Šlapanicím darovali náskok zpátky. Do vedení se Svitavští přece jen v závěrečné minutě dostali a když jejich soupeř neproměnil pár vteřin před klaksonem ani jeden z trestných hodů, radovali se z z premiérového vítězství.

„Porážka a hlavně její způsob, to už je taková naše tradice. Slušný průběh a nezvládnutý závěr po individuálních chybách jednotlivců. Nedělní vítězství už bylo zaslouženou odměnou za to, že se chlapci nepoložili ani při vysokém vedení soupeře. A za to jim patří dík,“ hodnotil trenér Sabol.

Aktuální umístění: Junioři sice poprvé vyhráli, ale nic to nemění na poslední příčce (1 – 10, zisk 12 bodů).

(rh, sab)