Definitivní tečku za motokrosovou sezonou napsal finálový podnik Mitas Junior Cupu – mezinárodního mistrovství České republiky juniorů.

Litomyšlský Orion Team si v Jiníně spravil chuť po nevydařeném vystoupení na MČR družstev a zásluhou Jaromíra Romančíka si připsal další stříbrný úspěch.

Porazil konkurenta

Romančík byl přitom po pěti odjetých podnicích seriálu až čtvrtý a musel tedy za všech okolností útočit. To se mu nakonec podařilo, i když se pořádně nadřel.

„Hlavně souboje s průběžně třetím závodníkem klasifikace Pavlem Kejmarem byly ozdobou závodů. Vítězem a novým mistrem v této hlavní juniorské kubatuře MX2 se stal zcela zaslouženě František Smola, Romančík na stroji KTM získal titul vicemistra a Kejmar vybojoval bronz,“ sdělil Petr Kovář, manažer Orion Teamu.

V příští sezoně bude mít tento mladičký, stále teprve osmnáctiletý motokrosař velikou šanci bojovat mezi juniory o primát. „Jak Smola, tak Kejmar už kvůli dosažené věkové hranici nemohou mezi juniory startovat a pojedou seniorské mistrovství,“ řekl Kovář.

Doba stříbrná

Letošní motokrosová sezona je na konci. Orion Litomyšl v ní znovu potvrdil pozici jednoho z nejúspěšnějších českých klubů, kterou si dlouhodobě drží. Letos vstoupil do „stříbrných“ časů. Petr Bartoš vybojoval stříbro v domácím šampionátu po dramatickém průběhu třídy Open, navíc z „Evropy“ přivezl také stříbro a Romančík přidal nyní další druhou příčku v juniorech.

„Rok to rozhodně nebyl pro Orion Team špatný. Naši borci vybojovali tři stříbrné medaile a to se počítá. V příštím roce ale chceme útočit na některou první pozici. Uvidíme, co bude možné, ale pokud budou kluci zdraví, je v jejich silách dosažené výsledky nejen obhájit, ale ještě vylepšit,“ věří manažer Petr Kovář.

Ten nyní začíná připravovat mistrovství v motoskijörin­gu.