Druhý podnik mezinárodního mistrovství České republiky se konal v Jiníně a pro litomyšlský přinesl tři „bedny“, když Petr Bartoš s převahou vyhrál třídu veteránů (a pochopitelně si tím upevnil vedení v seriálu), Dominik Kučeřík si vyjel druhé místo v pětaosmdesátkách a ve stejné kategorii jej na stupních vítězů doplnil Martin Červenka. O budoucnost se Orion zjevně být nemusí…

V hlavních kubaturách to litomyšlským jezdcům neklaplo úplně podle představ. „V popředí závodu se to jen hemžilo cizinci, konkurence byla velmi silná,“ poznamenal manažer Petr Kovář. Ve třídě MX1 dojeli při vítězství německého obhájce titulu Maxe Nagla (za ním byli Bolívijec Locurcio a Španěl Butron) Jonáš Nedvěd i Petr Bartoš ve druhé desítce a ani Petr Rathouský v kategorii MX2 nenavázal na stupně vítězství z premiérového podniku. „Celkově se musel spokojit se sedmým místem, když hlavně ve druhé jízdě padal,“ vysvětluje Kovář, jehož mladý svěřenec je v pořadí mistrovství ČR aktuálně třetí. Poměrně překvapivě zvítězil Jan Wagenknecht (HT Group Racing Team).

Roman Mňuk (Mňuk Motocross Team Vysoké Mýto) po skvělých výsledcích v Pacově tentokrát ani jednu rozjížďku MX1 nedokončil.

Třetí závod domácího seriálu se pojede 1. srpna v Dalečíně, ovšem už o nadcházejícím víkendu se Bartoš a Rathouský představí v rámci podniku mistrovství světa v Lokti nad Ohří.

Juniorský a ženský šampionát pokračoval o týden později v podkrkonošském Rudníku a tamní dráha Orionu náramně svědčila. V kubatuře MX2 Junior opanoval obě bodované jízdy suverénně Petr Rathouský a pojistil si vedení v pořadí tohoto seriálu. Dominik Kučeřík byl celkově třetí ve třídě 85 ccm a průběžně se posunul do čela MMČR, Martin Červenka bral pátý flek a stejně je na tom celkově.

O příjemné překvapení, neřku-li malou sportovní senzaci, se postarala Barbora Laňková, která v první rozjížďce zvítězila, ve druhé projela cílem druhá a celkově jí to dalo na prvenství, když za sebou nechala i vedoucí ženu seriálu Rakušanku Kapsamerovou a dostala se na průběžnou druhou pozici!