O postup do čtvrtfinále českého poháru basketbalistů usilovali svitavští Tuři.

Za soupeře měli Opavu, které před několika dny podlehli v lize. Pohárový duel byl daleko dramatičtější, ale na konci se znovu radoval slezský favorit.

Hosté byli skoro po celý zápas ve skóre lehce napřed, ale do výraznějšího trháku se nedostali. Na druhou stranu Tuři pořád dotahovali, ovšem jít přes soupeře se jim nepovedlo.

„Opava se mohla opřít o vyrovnanější kádr a především o výbornou produktivitu při zakončení. Našemu týmu nelze upřít snahu, ale soupeř měl celkem sedm hráčů s osmi a více body a to rozhodlo," hodnotil asistent trenéra Pavel Špaček na klubovém webu.

V utkání bohatém na body, fauly i trojkové pokusy hosté nechali odpočívat prvního rozehrávače Šiřinu, ale Tuři jeho absence nedokázali využít a Opavané jim v závěrečných minutách nedali šanci na zvrat.

„Je to sice škoda, protože v případě vítězství bychom hráli o Final Four doma s Jindřichovým Hradcem a nebyli bychom určitě bez nadějí, ale zase budeme mít větší klid na boj o premiérové play off," dodal Špaček.

V tomto ohledu bude velmi důležité sobotní domácí střetnutí proti USK Praha (18:00).

Bohemilk Tuři Svitavy – BK Opava 85:90

Body: Špaček 22, Barker 18, Doaks 12, Jones 11, Bruinsma 8, Teplý 7, Bašta 3, Andres 2, Vaňák 2 – Gniadek 17, Zbránek 12, Vlček 12, Blažek 11, Dragoun 9, Klečka 9, Kvapil 8, Jurečka 6, Cvek 4, Lyčka 2. Rozhodčí: Hošek, Jeřáb, Znamínko. Fauly: 22:24. Pět chyb: 37. Doaks, 39. Špaček (oba Svitavy). Trestné hody: 22/14 – 28/22. Trojky: 9:8. Doskoky: 44:28. Diváci: 318. Vývoj po čtvrtinách: 24:27, 37:44, 60:65. Do 6. kola českého poháru postupuje Opava.