Opatovský areál si v posledních letech získal oblibu mezi fanoušky i jezdci. Jeho mimořádnou devízou je úžasná přehlednost celého okruhu, diváci mohou sledovat motokrosaře prakticky po celou dobu jízdy. Rok 2024 bude pro Opatov výjimečný tím, že se tam v září pojede závěrečný díl celého seriálu a bude se tedy rozhodovat o držitelích titulů mezinárodních mistrů České republiky. Potom se ve zveřejněném kalendáři ještě zařazen šampionát družstev v Dalečíně, ovšem nad tímto podnikem obvykle do poslední chvíle visí otazník a například v loňském roce byl v předstihu kvůli nedostatečnému počtu přihlášených týmů zrušen. Mistrovský seriál jednotlivců bude mít celkem sedm zastávek ve více méně tradičních dějištích.

Florbal Litomyšl, vítěz divizní skupiny D.
Tým na to má, postup máme v hlavách, hlásí trenér florbalistů Doubek

„Opatov je pro nás prakticky domácím podnikem, z Litomyšle to není daleko, takže se tam sjíždí velké množství našich příznivců. Jsem přesvědčen, že ani letos tomu nebude jinak. Našim jezdcům se v Opatově obvykle daří, takže věřím, že divákům uděláme znovu radost. Opatov je krásná trať, myslím, že se řadí k nejlepším v republice, což potvrzuje tradičně vysoká návštěvnost tisícovek spokojených přihlížejících. Jsem rád, že nejlepší český motokros bude znovu k vidění v našem regionu," kvituje zařazení Opatova do MMČR 2024 manažer Orion Racing Teamu Litomyšl Petr Kovář.

Nebude to však jediná východočeská dráha, na které se letos pojedou prestižní domácí motokrosové seriály. Šampionát juniorů a žen zavítá o prázdnináchdo krkonošského Rudníku a tradičně diváci zavítají rovněž na klání sajdkárkrosařů a čtyřkolkářů. Jejich mistrovství začne a skončí na Svitavsku, konkrétně v dubnu v Horním Újezdu a v říjnuv Březové nad Svitavou.

Kalendář OPEN MMČR v motokrosu MX1, MX2, 85 ccm, Veterán: 5. května Dalečín, 19. května Pacov, 16. června Přerov, 30. června Kluky u Písku, 11. srpna Petrovice, 8. září Kramolín, 29. září Opatov, 13. října Dalečín (družstva).
Kalendář OPEN MMČR v motokrosu junioři + ženy: 11. května Dolní Heřmanice, 8. června Karlín, 27. července Přerov, 17. srpna Rudník, 24. srpna Jinín, 21. září Kluky u Písku.
Kalendář OPEN MMČR sajdkár a čtyřkolek: 14. června Horní Újezd, 27. dubna Mohelnice, 5. května Kramolín, 19. května Stříbro, 8. června Krásná Lípa, 22. června Karlín u Čejče, 8. září (dějiště závodu bude doplněno), 5. října Březová nad Svitavou.