Třebovská základka hostila i okresní dějství, kterého se zúčastnilo na 120 kluků a holek ze sedmi škol Svitavska. „Soutěžilo se celkem v pěti disciplínách – hodu dvoukilogramovým medicinbalem, trojskoku, skoku před švihadlo na čtyři způsoby a ke slovu přišly také kliky. Poslední disciplína byla volitelná, buď driblink, nebo běh na 1000 metrů,“ představil toto zápolení učitel tělesné výchovy ZŠ Palackého a garant projektu Roman Cápal.

Nebylo ani trochu překvapením, že právě jeho svěřenci v okresním kole zvítězili a vysoké ambice budou mít rovněž na krajském finále, neboť v minulých letech byli úspěšní také v celorepublikovém měřítku.

Školní týmy se skládají ze čtyř chlapců a čtyř děvčat ročníků 2005 – 2009. Krajské finále se odehraje na stejném principu jako okresní, disciplíny ale budou odlišné, školáci změří síly mimo jiné v běhu na 60 metrů, skoku do dálky a hodu míčkem, ale na programu budou i shyby a cvičení sed – leh. „Abychom na náročné soutěži uspěli, musíme se systematicky připravovat dva měsíce, trénujeme dvakrát až třikrát týdne,“ připomněl Roman Cápal, že OVOV kromě jiného učí děti také zodpovědnosti vůči sobě i k celému kolektivu.

Na zářijové republikové finále do Brna postoupí první dvě školní družstva z krajského kola a nejlepší jednotlivci podle ročníků narození.

Další okresní kola v Pardubickém kraji se konala v Klášterci nad Orlicí (ZŠ Masarykova), Hlinsku (ZŠ Smetanova) a Pardubicích (ZŠ Staňkova).

V letošním roce se koná jubilejní desátý ročník Odznaku všestrannosti, který založili olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík s Romanem Šebrlem. Hlavním cílem je všestranný sportovní rozvoj dětí, ať sportují pravidelně, ale mohou být zaměřené jednostranně, nebo dětí, které nesportují vůbec. Odznak všestrannosti je čtvrtým rokem součástí Sazka Olympijského víceboje, společného projektu Sazky a Českého olympijského výboru.