Lehce s odstupem, což nemusí být na škodu, spíše naopak, okomentoval svým pohledem věcně a bez emocí manažer a majitel svitavské stáje Boxing Hell MILAN HELL nedávné ostře sledované utkání českého boxera Lukáše Konečného o pás mistra světa v ukrajinském Kyjevě. Lukáš se pravidelně připravuje a trénuje i se svitavským týmem.

Rus Zaurbek Bajsangurov obhájil pás mistra světa WBO v lehké střední váze, když svého českého vyzyvatele porazil 3:0 (118:110, 117:111, 119:109).

Milan Hell k zápasu:

Bajsangurov překvapil svojí taktikou, a ta byla skutečně ostrá. Oba boxeři se střetli uprostřed ringu a ani jeden z nich nehodlal v úvodu udělat krok zpět. Asi nejen mne překvapilo, že se Bajsangurov rozhodl Lukáše přetlačovat, bojovat jeho stylem. Konečný sice z taktiky soupeře zaskočený nebyl, co ale nebylo nejspíše příjemným zjištěním nejen pro něho, to byla šampiónova odolnost.

Ten si troufal do tvrdých výměn s českým vyzývatelem a bohužel v nich měl mírně navrch. Brněnský rodák, který bojoval nejen za sebe, ale i za celý český box, od čtvrtého kola trochu změnil taktiku a přestal se na soupeře tlačit, tím ale jakoby pomohl spíše Bajsangurovovi, který ho mohl otloukat dlouhou přední rukou. Konečný hledal skuliny v jeho ne příliš pevné obraně, nacházel je ale sporadicky.

Konce by byla škoda

Sebevědomí ruského boxera neustále rostlo. S rostoucím počtem kol a s podporou fanoušků, kdy v předních lavicích s Bajsangurovem občas boxovali i jeho kamarádi, rukama házel i čečenský prezident Kadyrov a úsměvy nešetřil Vitalij Kličko, ho získával stále více.

Především pak v osmém kole pak byla jeho převaha až drtivá a Konečný vypadal trochu otřesený. V devátém a desátém kole sice český bijec pod dojmem bodové porážky přidal na kadenci svých úderů i kombinacích, několikrát šampióna tvrdě zasáhl, ale otřást s ním nedokázal.

Do posledního kole vtrhl Konečný velmi agilně, ale znehodnotilo to ošklivé krvavé zranění levého horního víčka po jednom z kontra úderů Bajsangurova. Ringový sice nechal duel doboxovat, na zvrat už ale Konečný neměl.

Ač ze souboje odešel poražen a zkrvaven, českému boxu ostudu neudělal. Střet dvou žulových mužů musel fanoušky v sedmitisícovém Paláci Sportu i u televize bavit. Jen škoda, že mu přecházela trochu nechutná zákulisní hra Kličků ohledně Konečného rukavic.

Bude zajímavé, kam se budou ubírat kroky nejlepšího českého profesionálního boxera, který již několikrát prohlásil, že každá další porážka ve velkém zápase mu může ukončit kariéru. Po tomto utkání lze říci jediné: Byla by to obrovská škoda!   (mo)