Náročný program zajišťoval v našem regionu staroměstský Pavel Legát, který se po svém několikaletém působení v Kidokai Jablonec nad Nisou stal „štikou" v týmu Lipenští draci z Lipníka nad Bečvou. „Koloběžky jsem do Moravské Třebové přivedl už před šesti lety. Letos jsem byl mírně nervózní, když jsem nestíhal, ale závod je závod a ten jsem si vychutnal," netajil se spokojeností.

Nejprve se konal tzv. dlouhý závod se statusem mistrovství České republiky (30 kilometrů, jiné kategorie méně) na trase Staré Město – Třebařov – Petrušov, kde se střídaly pravidelně drsné výjezdy a prudké sjezdy.

Mezi muži v kategorii Masters neměla konkurenci dvojice reprezentantů: Alois Onderka (Lipenští Draci, třebovský rodák hlásící se ke svému bývalému bydlišti v Třebařově) a Ladislav Provod z klubu PSP KK Plzeň. Oba si získali bezpečný náskok před svými pronásledovateli Milošem Tichým (Koloběžky Náchod) a Pavlem Legátem (Lipenští draci). Vyhrál první jmenovaný v čase 1:06:45, druhý byl Provod (1:07:43), třetí Tichý (1:11:14) a čtvrtý Legát (1:12:29). Mezi ženami zvítězila s převahou Ladislava Onderková (Lipenští draci, 1:36:43).

Druhý den pokračoval program v Moravské Třebové kritériem (9 km), v němž si hlavní favorité prohodili svoje pořadí a triumfoval Provod před Onderkou. Legát bral bronz.

Pořadatelé se nakonec shodli, že ani déšť nebyl překážkou výborné atmosféry, která mezi koloběžkáři pokaždé panuje. Ostatně každý start závodu začínají sborovým zvoláním „Trhni nohou!", což si lze vysvětlit také jako symbolické pohrdnutí momentálními problémy.

Koloběžky se v dešti neutopily a opět všem učarovaly. Byly to dva dny vzrušení, emocí, radosti a dobré nálady mezi 139 účastníky z celé republiky.

(mt)